Mobilní telefony

Král recenzí roku 2020. Galaxy S20 a S20 Ultra od Samsungu

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

Samsung vydal nové smartphony pro rok 2020. Už dříve se avizovalo, že se bude jednat o generaci S20 – to se potvrdilo a Samsung přidal prémiový smartphone S20 Ultra s podporou 5G.

Na českém trhu se objeví hned dva modely – Galaxy S20 a Galaxy S20+. Poslední z modelů pro český trh nebude dostupný. Jedná se o telefon, který bude podporovat sítě 5G. Doporučená cena řady S20 bude 999 dolarů, S20+ 1199 dolarů a S20 Ultra (5G) vyjde na 1399 dolarů. Za tyto peníze dostanete krále recenzí.

Jedná se o základní varianty smartphonů. Pro český trh víc variant nebude, mobily budou k dispozici s 128GB úložištěm. Model Samsung Galaxy S20 Ultra pak v kapacitě 256GB s 12GB RAM a verze s 512GB a 16GB RAM. Úložiště je možno doplnit o paměťovou kartu.

Galaxy S20 a Galaxy S20 Ultra od Samsungu
Galaxy S20+ od Samsungu. #samsung

Design a displej

Výrobce vsází opět na Dynamic AMOLED, který disponuje velmi jemným rozlišením 3 200 × 1 440 pixelů, krásnými barvami i zvýšenou ochranou vrstvy. S20 konečně vsází na rovný displej – zakřivení po stranách nečekejte. Dost často se stávalo, že se při používání smartphonu prostě něco nepovedlo – došlo k nechtěnému kliku na straně telefonu. To už nové verze odstranily a Samsung vsází na klasický tvar.

Rámečky jsou oproti předchozí generaci telefonů o 40 % tenčí a poměr stran výrobce stanovil na 20:9. Hlavní novinkou řady Galaxy S20 je vyšší obnovovací frekvence, která činí 120 Hz u panelu a 240 Hz u dotykové plochy displeje. Vyšší obnovovací frekvenci displeje si uživatel může kdykoliv aktivovat v nastavení telefonu. Po jejím aktivování se zvýší odběr elektrické energie z akumulátoru.

Hardwarová specifikace

Procesor ostrý jako břitva – Samsung Exynos 990, 8jádrový čip postavený na bázi několika rychlých a pomalých jader pro vyšší úsporu energie. Na procesor navazuje baterie, ta se Samsungu podařila zvětšit a tím pádem se pro uživatele zvyšuje delší pohotovost a výdrž na jedno nabití smartphonu.

Fotoaparáty. Galaxy S20 od Samsungu
Fotoaparáty. Galaxy S20 od Samsungu

Tělo základního modelu S20 disponuje 4 000 mAh baterií. Skelet „pluskové“ varianty pojmul o 500 mAh větší. Nejlépe vybavený smartphone Galaxy S20 Ultra pak nabídne kapacitu baterie 5 000 mAh. To je na dnešní poměry zajímavé číslo.

Na kapacitu navazuje rychlé 45ti wattové nabíjení, bezdrátové 15ti wattové nabíjení a reverzní nabíjení o výkonu 9 wattů. Mezi další hardwarovou výbavu patří optická stabilizace senzoru, ToF, GPS, Glonass, NFC, LTE, USB-C, čtečka otisků v displeji, voděodolný dle normy IP68 a hybridní slot + eSIM.

Optická výbava. Fotoaparáty

Všechny tři modely disponují trojicí hlavních fotoaparátů doplněnou o ToF senzor u modelů Galaxy S20+ a Galaxy S20 Ultra (pro rozšířenou realitu a vylepšený „bokeh“ režim). Hlavním fotoaparátem je 108Mpx čočka (u modelu Ultra). U Galaxy S20 a S20+ se setkáme s hlavním 64Mpx 1/1,76″ snímačem s OIS a světelností f/1,8 (proměnnou clonu zde nenajdete).

  • Galaxy S20 a S20+: 64Mpx, 3× hybridní optický zoom, až 30násobné resolution přiblížení.
  • Galaxy S20 Ultra (5G): 108Mpx, 10× optický zoom, 100× resolution zoom.

Novinkou je 3násobný teleobjektiv o rozlišení 64 megapixelů a světelnosti f/2,0 s podporou OIS, který nabídne až 30násobné přiblížení.

Představení Samsungu Galaxy S20 Ultra (5G)

Vylepšen byl i noční režim. U S20 Ultra lze při focení v noci spojit až 9 pixelů dohromady, díky čemuž jsou fotky kvalitnější. Zároveň je s novými Galaxy S20 možné natáčet 8K video při 24 FPS, ze kterého lze následně vystřihnout snímek o rozlišení 33 megapixelů.

Videa v 8K rozlišení

Galaxy S20 posune vaše videa na zcela novou úroveň s rozlišením 8K – dosud nejvyšším na všech Galaxy smartphonech. Tyto videa mají neuvěřitelně precizní vykreslení detailů díky čtyřnásobnému rozlišení UHD.

Ve skutečnosti jsou 8K videa tak dobrá, že z nich bez problémů můžete tvořit 33Mpx ultra detailní fotografie. Jednoduše otevřete svoji galerii, vyberte si 8K video a potom klepněte do levého horního rohu pro zachycení těch nejlepších záběrů. Připravte se na to, že určitě ohromíte nejen sebe, ale i své přátele a rodinu.

Space Zoom

Doposud nejpokročilejší zoom Samsung Galaxy pomůže zachytit úžasné věci z velké dálky. Hybridní optický zoom Galaxy S20 dovolí přiblížit až 3× vše, co upoutá vaše oko, a to bez ztráty obrazové kvality.

Navíc si také můžete užívat Super Resolution Zoom modelu Galaxy S20, který vám umožní přiblížit až 30×. Takže když budete na hudebním festivalu stát příliš daleko, můžete přenést přední část jeviště blíže k vám prakticky kdykoliv.

Obsah balení a dostupnost

Zařízení – mobilní telefon, datový kabel, jehla pro SIM, USB konektor (USB-C), cestovní adaptér a sluchátka (USB-C) se zvukem AKG. Telefony budou k dispozici 13. března 2020.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony