Internet

Krteček na YouTube. Zabavte zdarma děti na internetu

televize logo freebit
Foto: Televize

Dnešní generace rodičů se nemusí spoléhat jen na pohádky v televizi. Zabavit ratolesti obsahem pro ně určeným rozhodně není problém ani na internetu. Kde hledat vhodné pořady, abychom děti nevystavovali riziku, že se budou dívat na to, na co nemají? Někdy postačí i známý Krteček na YouTube či YouTube Kids s širokou nabídkou obsahu.

Archiv České televize

Pod záštitou speciálního dětského televizního kanálu Déčko funguje i stejnojmenný web. Zde je pro děti v archivu připravena pestrá škála vzdělávacích i zábavných pořadů z produkce České televize. Nechybí ani tradiční pohádky.

V případě, že plánujete potomkům dát do ruky počítač a nenechat je jen pasivně sledovat obrazovku, na platformě jsou dostupné i hry, které mohou hrát. Zhlédnout lze přes počítač také přímo živé internetové televizní vysílání.

Zabavte zdarma děti na internetu
Zabavte zdarma děti na internetu (Foto: Déčko)

Výhodou Déčka je to, že zábava je opravdu pestrá pro každý věk dětí a rodiče se rozhodně nemusejí bát, že by se děti dostaly k obsahu, který je pro ně nevhodný. Odrostlejším potomkům lze jako alternativu nabídnout samozřejmě i některé klasické „dospělé“ pořady z internetového archivu ČT. Obsah je v rámci České televize vždy dostupný zcela zdarma.

Youtube Kids

Použít pro malé děti můžete běžné Youtube rozhraní. I tady se dají volně ke zhlédnutí najít pohádky a další vhodné pořady. Nutný je ale rodičovský dozor, doklikat se jinam zpravidla děti zvládnou velmi rychle.

Youtube Kids má výhodou uzavřeného prostředí, ve kterém lze nechat děti pohybovat i samostatně. Youtube v dětské verzi nabízí velmi pestrý svět plný zábavy v podobě pohádek, ale také hudby. Nejmenší si také mohou samostatně dohledat i návody na nejrůznější DIY projekty. Určena je tato platforma konkrétně uživatelům do 13 let.

Zásadní je, že rodiče mají vždy systém pod kontrolou. Obsah sami schvalují a dětem mohou vytvořit vlastní profil. Nevhodná videa lze i zablokovat dodatečně, pokud máte pocit, že dítě sleduje něco, co je pro něj nevhodné a v nastavení to tvůrcům uniklo. Rodiče mohou limitovat nejen samotný obsah, ale i dobu, kterou děti u obrazovky stráví.

Aplikaci si můžete stáhnout zdarma. Objevují se v ní reklamy, ze kterých je právě celý projekt financován. Nicméně by komerční prezentace měly být navrženy tak, aby pro dětského diváka závadné nebyly.

Archiv TV Prima

Obdobně se k nabídce dětských pořadů staví i komerční tuzemská stanice TV Prima. Ta ve svém internetovém archivu nabízí mimo pořadů pro dospělé i dětské filmy a seriály. Obsah je k dispozici zdarma.

Placená verze archivu iPrima přichází především s benefitem v podobě možnosti zhlédnout obsah bez reklam a ve vysokém rozlišení. Jinak se nikterak neliší, nabídka obsahu je tedy stejná. V zásadě lze říci, že s Primou spolehlivě předem víte, za co se chystáte platit. V základu vás tato volba vyjde na 59 Kč za měsíc, delší časový úsek nabízí zvýhodněné předplatné.

Pochopitelně i v tomto případě je dětská sekce odnoží z nabídky filmů určených pro dospělé. Odrostlejšímu potomstvu proto můžete nabídnout i některé další pořady zařazené v archivu.

Televize Seznam

I televize Seznam přichází mimo svého zaměření na odrostlé diváky s nabídkou produkce určenou těm nejmenším. Seznam se navíc nespoléhá jen na převzaté filmy či seriály, které znáte z tradičního televizního vysílání.

Přináší i vlastní tvorbu, děti se tak mohou nechat inspirovat tvořivými nápady a po zhlédnutí vysílání se ještě samostatně věnovat další kreativní činnosti. Staršímu potomstvu lze určitě pustit také některé vybrané dokumentární pořady, podobně jako v rámci jiných služeb.

Televize je dostupná jednak v celoplošném vysílání, případně si program můžete pustit na internetu. Funguje jednak klasické živé vysílání, případně lze sáhnout i do archivu. Také v tomto případě můžete vybírat z obsahu, který je dostupný bezplatně.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet