Kryptoměny

Které velké firmy investovaly do Bitcoinu?

Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

S raketovým nárůstem hodnoty bitcoinu si mnoho lidí klade otázku, jestli je právě teď správný čas na investování. Podobný problém řeší i firmy. Zároveň ochota investovat do bitcoinu od velkých firem může být předzvěstí zajímavého zhodnocení v budoucnu.

S velkými objemy bitcoinů se roztrhl pytel a k známým společnostem se přidaly i některé nové, které věří v krok správným směrem právě přelitím části firemní hodnoty do aktuálně největší a nejznámější kryptoměny.

Tesla investovala do bitcoinů 1,5 miliardy dolarů

Zájem o investování do bitcoinů podpořila i nedávná zpráva o tom, že společnost Tesla investovala do této kryptoměny zhruba 1,5 miliardy dolarů. I to podnítilo raketový růst ceny bitcoinu, který tak dosáhl svého prozatímního maxima a vypadá to, že míří ještě výš.

Zároveň společnost zaměřená na výrobu populárních elektrických automobilů nastínila, že pravděpodobně v dohledné budoucnosti budou platby za některé jejich produkty probíhat právě v bitcoinech. To se nedávno potvrdilo.

blockchain LN
Foto: Blockchain

MicroStrategy

Společnost MicroStrategy se zabývá mobilním softwarem a cloudovými službami. Aktuálně má ve své rezervě přes 71 000 BTC, což je několik miliard amerických dolarů v závislosti na aktuálním kurzu kryptoměny.

Zároveň i generální ředitel této společnosti Michael Saylor se nechal slyšet, že sám drží přes 17 tisíc BTC a řadí se tak podle odhadů mezi 100 nejlepších vlastního bitcoinů. První větší nákupy kryptoměny představovaly hlavní krok při snaze o zhodnocení celkové velmi zajímavé hodnoty společnosti. Snaha byla o navýšení i uchování hodnoty pro akcionáře do budoucna a volba padla právě na pořízení podstatného množství bitcoinů.

Galaxy Holdings

Galaxy Holdings je investiční společností se zaměřením přímo na kryptoměny. Její zakladatel Michael Novogratz je umírněným příznivcem bitcoinů, který lidem doporučuje držet menší objem, ale stále neupouštět od tradičních investičních komodit, jako je zlato. Volatilita je totiž v případě bitcoinu velmi vysoká. Na druhou stranu jeho společnost aktuálně drží 16 400 BTC. Poměr hodnoty BTC tak pro tuto firmu dělá přes 70 %.

Square

Mezi nové nákupčí bitcoinu se řadí společnost Square, která pracuje na mobilní aplikaci CashApp pro rychlý nákup bitcoinů přímo z mobilu. Paradoxem však je, že až do nedávné doby nepatřila tato společnost mezi vlastníky bitcoinů. To se změnilo až posledním nákupem 4 709 bitcoinů, které se tak staly zhruba 0,1 % tržní kapitalizace celé firmy.

CoinShares

CoinSharesGroup patří mezi jedny z prvních společností, které se pustily do investování do digitálních měn. Aktuálně nabízí dva bitcoinové produkty, které jsou obchodovatelné na burze a spravuje celkové množství zhruba přes 69 000 BTC, což tvoří zhruba kolem 0,3 % z aktuálního množství bitcoinů dostupných volně v oběhu. Tyto koncové investiční produkty tak mohou představovat zajímavý přídavek do portfolia zaměřeného nejenom na kryptoměny.

Grayscale

Kromě samotných firem obchodovatelných na burze, které jsou vlastníky kryptoměn, stojí za zmínku i specializované fondy. Na aktuálním prvním místě z pohledu množství držených bitcoinů je v tomto případě fond Grayscale založený roku 2013. Aktuálně má nashromážděno zhruba kolem půl milionů bitcoinů, což je působivá zásoba z celosvětového celkového budoucího množství po vytěžení všech částí.

Stále více specializovaných investičních fondů

Rostoucí hodnota kryptoměn láká stále více investičních fondů, které jsou buď čistě specializovaní pouze na kryptoměny, nebo hledají nové příležitosti pro zajímavé zhodnocení. Aktuální seznam se tak stále rozrůstá spolu se společnostmi, které si bitcoin vybraly pro uložení dostupného majetku a případné zhodnocení v blízké budoucnosti.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny