Kryptoměny

Tesla koupila BTC za 1,5 miliardy dolarů. Možná si za bitcoiny koupíte Teslu

BTC bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Tesla oznámila investici do Bitcoinu v hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů. Je to skvělá zpráva. V této návaznosti kurz vyletěl na 956 000 Kč. Bitcoin díky tomu prolomil svou maximální hodnotu.

Společnost Tesla ve svých finančních plánech uvádí, že na začátku tohoto roku „aktualizovala investiční politiku, aby poskytla větší flexibilitu pro další diverzifikaci a maximalizaci návratnosti hotovosti, která není nutná k udržení přiměřené provozní likvidity,“ a dodává, že má možnost vkládat hotovost do „určitých alternativních rezervních aktiv“, která zahrnují digitální aktiva, fondy obchodované na burze zlata a další aktiva, která budou specifikována v budoucnu.

Tesla koupila BTC za 1,5 miliardy dolarů
Tesla koupila BTC za 1,5 miliardy dolarů

Společnost však dodala, že očekává v blízké budoucnosti přijímat bitcoiny jako způsob platby za své produkty, s výhradou příslušných zákonů a zpočátku v omezeném množství. Budou to digitální prostředky, které po obdržení nemusí být ihned využity.

O společnosti Tesla

Tesla Inc. (do 1. února 2017 Tesla Motors) je americká automobilka a energetická společnost sídlící v Palo Alto v Kalifornii, v oblasti Silicon Valley. Tesla navrhuje, vyrábí a prodává elektromobily, domácí úložiště elektrické energie Powerwall, komerční úložiště Powerpack a solární střešní tašky. Firmu založili Martin Eberhard a Marc Tarpenning v roce 2003 a pojmenovali ji po elektroinženýrovi a fyzikovi Nikolovi Teslovi. Krátce na to se k firmě připojili Elon Musk, JB Straubel a Ian Wright.

Automobilka se poprvé dostala do veřejného povědomí v roce 2008, kdy začala s výrobou svého prvního sportovního elektromobilu Tesla Roadster. V současnosti tvoří nabídku firmy luxusní sedan Model S, elektrické SUV Model X a levnější Model 3.

Od prvního prodeje modelu Roadster v roce 2008 do března 2020 prodala Tesla Motors již více jak 1 000 000 elektrických automobilů. Současná kapacita čínské továrny v Šanghaji je odhadována na 150 tisíc vozů ročně. Továrna ve Fremontu zvládne vyrobit půl milionu vozů ročně.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny