Kryptoměny

Kurz Bitcoinu v roce 2021. Co nás vše čeká?

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Bitcoin v roce 2021 zažívá doslova zlaté časy. Jak se bude podle předpokladů vyvíjet jeho kurz a které další novinky se chystají?

Dostane se kurz Bitcoinu na 400 tisíc dolarů?

Bitcoin ani v roce 2021 neztrácí svůj status nejrozšířenější kryptoměny. Podařilo se mu upevnit i cenu, dostal se už nad hodnotu 60 tisíc dolarů. Tuto metu překonala kryptoměna ve své historiii teprve podruhé.

Meziroční zvýšení o 500 % v současné době nahrává spekulantům. Faktem tak zůstává, že Bitcoin se v současnosti dostává na historicky nejvyšší hodnoty. Přesto zájemcům o investování analytici radí: Je čas na nákup. Důvodem, proč do něj právě teď investovat, je aktuální výhled. Například The Economic Times píše, že podle analytiků by se Bitcoin mohl dotknout dokonce hranice 100 tisíc dolarů.

Kurz Bitcoinu v roce 2021
Kurz Bitcoinu v roce 2021

V Česku jsou pak někteří investoři ještě optimističtější a predikují až 110 tisíc dolarů. Spoluzakladatel a bývalý šéf kryptoměnové burzy BTCC Bobby Lee vyřkl na základě technické analýzy ještě pozoruhodnější číslo: Bitcoin se může dostat až na 400 tisíc dolarů. Střízlivější odhady hovoří o stále zajímavých 80 tisících dolarech.

Propad cen se nekonal

Tomu, že by se růstová křivka mohla dostat na tyto hodnoty napovídá i předcházející vývoj této kryptoměny. Při pohledu do grafu lze totiž tvrdit, že cena Bitcoinu se přirozeně vyvíjí v cyklech, kde se střídají vrcholy a prudké propady. Podle Leeho přichází fáze tzv. býčího trhu u Bitcoinu přibližně každé čtyři roky.

Nebývalý úspěch si Bitcoiny prožily už v roce 2017. Ještě v roce 2020 se zdálo, že trend nárůstu bude pokračovat. K 11. 5. 2020 došlo také k halvingu, čímž se odměna pro těžaře za jeden vytěžený blok snížila z 25 BTC na 12,5 BTC a současně to s sebou přineslo naději na výraznější růst.

Pak ale celý trh ochladila pandemie koronaviru. Bitcoin se však z tohoto stavu dokázal vzpamatovat a v roce 2021 se opět dostal na vrchol.

Nenaplnily se ani černé scénáře, které digitální měně věštily propad koncem letošního března. Dojít k němu mělo, protože právě v tomto období vypršela opce Bitcoinu v rekordní výši bezmála 6 miliard dolarů. Bitcoin však naopak svůj kurz ještě posílil.

Bude kurz Bitcoinu stoupat dál?

Aktuálně navíc bitcoinovým trhem rezonuje prohlášení Elona Muska, který na svůj Twitter napsal: „… už velmi brzo na měsíc,“ čímž odstartoval vlnu spekulací. Všichni se začali ihned  ptát, zda hodlá Muskova společnost SpaceX taktéž nakupovat Bitcoiny. A to by byla jedna z událostí, která pochopitelně na trh bude mít další vliv.

Ostatně Muskova Tesla už do Bitcoinů investovala, podobně jako mnoho jiných podniků (Microstrategy, Square Corp atd.). Do Bitcoinu se tyto společnosti snažily uložit své rezervy, které mohou ochránit kapitál před hrozící inflací vyvolanou krizí související s pandemií koronaviru.

Tesla se investicí v hodnotě 1,5 miliardy dolarů zařadila k významným světovým investorům. Kurz Bitcoinu na tuto událost okamžitě reagoval nárůstem o více než 10 tisíc dolarů.

V USA je navíc čerstvě možné si za Bitcoiny přímo pořídit elektromobil. Ač již Bitcoiny akceptuje celá řada obchodníků, Tesla je první automobilkou, která se k podobnému kroku uchýlila. Dokládá to tak názor duchovního otce Tesly, že Bitcoiny jsou platidlem budoucnosti.

Kdy přijde pád?

Kryptoměny navíc začíná akceptovat stále více finančních institucí, jako je Paypal, Visa nebo JP Morgan.

Banka JP Morgan dokonce doporučila alokaci 1 % portfolia právě do Bitcoinů. Tradiční bankovní ústavy tak svůj postoj ke kryptoměnám zvolna mění, a tím se vytváří příznivé klima pro jejich další růst. Jedná se tak o další faktor, který napovídá tomu, že by si Bitcoin mohl svoje růstové tempo ještě nějaký čas udržet. Co bude následovat?

Takzvaná bitcoinová zima může po prasknutí aktuální bubliny trvat dva nebo dokonce až tři roky. Investoři se mohou dočkat propadu až o 90 %. Přes všechna rizika však Bitcoin dokazuje, že se jedná o perspektivní aktivum, které si již na trhu dokázalo vybudovat pevnou pozici.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny