Mobilní telefony

Lenovo A7010 má zabudovaný senzor otisků prstů

lenovo logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Lenovo

Předvánoční období je ideálním pro představování novinek. Nejinak učinila také společnost Lenovo, která se nenechá dvakrát přemlouvat a na trh vrhá model za modelem. Zatím co v nedávné době to byl top model Vibe X3, nebo nová řada populárních tabletů Yoga, dnes tu máme smartphone ze série A, která spadá spíše do nižší střední třídy. O to více novinka překvapí svou vybaveností. Jedná se o model Lenovo A7010.

Lenovo_A7010_rodina

Model je dostupný v matně černé a bílé barvě

Na první pohled je viditelný 5,5 palcový displej s Full HD rozlišením. Ruku v ruce s ním jde i kvalitní audiosystém, který, mimo duálních reproduktorů pro skvělou reprodukci hudby a zvuků, disponuje také několika mikrofony pro záznam zvuku a odstínění okolních ruchů. Celou tuhle parádu pohání 64-bitové osmijádro MT6753 od společnosti MediaTek, kterému sekunduje 2 GB operační paměť. Tahle kombinace zaručuje plynulé a svižné prostředí Androidu 5.1 s nadstavbou Vibe UI.

K vytváření prima fotografií poslouží 13 MPx fotoaparát, který je doplněn přední kamerou s 5MPx. Pro maximální využití je potřeba pořádné místo. Lenovo dalo A7010 do vínku 32 GB vnitřní úložiště, které lze rozšířit až o 128 GB microSD kartu. Nutno dodat, že data budou v naprostém bezpečí. O to se postará čtečka otisku prstů, která zatím není zcela běžnou výbavou levnějších smartphonů. Pro případné další možnosti a interakci s okolním světem je přítomno i NFC.

Senzor otisků prstů je čím dál tím zařazovanejší výbava

Senzor otisků prstů je čím dál tím zařazovanější výbava

Důležitým údajem je bezesporu výdrž baterie, respektive její kapacita. O udržení spojení se světem se bude starat baterie o kapacitě 3300 mAh. Cena na našem trhu byla stanovena na 6999 Kč vč. DPH. K dostání je v matně černém nebo bílém provedení.

Myslíte, že Lenovo A7010 je na základní řadu výrobce zbytečně drahé, nebo cena odpovídá parametrům? Napište nám do komentářů, kolik by podle Vás měl telefon stát a článek sdílejte.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, proč na stránkách Kasa je Lenovo A7010 Dual SIM (PA2C0018CZ ), který má 32GB za 5 999 Kč a Lenovo A7010 PRO Dual SIM (PA2C0102CZ), který má jen 16GB za 6 499 Kč? Není ten druhý typ v něčem modernější? Děkuji, Vlastimil Rozumek

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony