HardwareZe světa IT

Lenovo představilo nové Yoga tablety, jeden má znovu projektor

Lenovo logo

Včera, v úterý 1. 12. odpoledne představila společnost Lenovo nové produkty řady Yoga. Než se dostaneme k samotným produktům, stojí za to říct, co celé představení doprovázelo. Pro Lenovo se jednalo o významnou událost, takže si na tom dali záležet. Na začátku vystoupila skupina Pyroterra. Ta je většinou známá pro svoje ohnivá vystoupení, ale vzhledem k tomu, že se akce konala uvnitř muzea Grévin, zvolili pro tentokrát poněkud bezpečnější zdroje světla. Pomocí pásů LED diod na sobě a na různých tyčích vytvářeli neuvěřitelné obrazce. Vrcholem vystoupení bylo, když se ve vzduchu objevovaly nápisy Lenovo a známé piktogramy symbolizující režimy Yoga produktů.

IMG_20151201_161922

Akci zahájilo vystoupení skupiny Pyroterra

Nové Yoga notebooky

Teď už ale k vlastním produktům. Lenovo jich představilo několik, 3 nové tablety a několik notebooků. Notebooku u nás na Freebitu nejsou tradiční, takže o nich pouze krátce. Notebokům řady Yoga vévodí model Yoga 900. Ten může být osazen až procesory Intel Core i7 Skylake a 16 GB RAM. Chlubí se tloušťkou jen 14,9 mm a vahou necelých 1,3 kila. 13ti palcový displej má QHD+ rozlišení. Lenovo zvýšilo hustotu baterie o 50 % a díky tomu má být výdrž až 9 hodin nepřetržitého přehrávání videa.

Unikátní je kloub, který je otočný o 360° a umožňuje přeměnit notebook na tablet. Je vyroben z více než 800 propletených prvků a je inspirován pánskými náramkovými hodinkami. Výdechy chlazení jsou umístěny právě v tomto kloubu, takže chlazení není ovlivněno položením notebooku. Dále Lenovo představilo i nižší řady, kterým úměrně klesá výkon a další parametry, ale spolu s nimi i cena.

IMG_20151201_165107

Kloub se skládá z více než 800 dílů

3 nové tablety

Nyní už k tomu hlavnímu, co nás z představených produktů zajímalo. Jsou to tablety řady Yoga. Tradičně si tyto tablety zachovaly typický tvar, tedy zesílenou jednu podélnou stranu a vyklápěcí stojánek, který může podle zvoleného režimu (Yogy umí čtyři) sloužit jako závěs. První dva představené tablety se jmenují Yoga Tab 3 a jsou ve dvou velikostech. Menší má 8 palců a ten větší 10. Lenovo slibuje u obou velikostí výdrž až 20 hodin na jedno nabití.

Oba mají displej s technologií IPS a rozlišením HD, tedy 1280 x 720. V obou tepe čtyřjádrový procesor, spolu s 1 GB operační paměti. Tablety jsou vybaveny zabudovanými reproduktory JBL s technologií Dolby Atmos, kterou Lenovo použilo třeba u námi testovaného PHABu Plus. V zesílené části tabletů je umístěn otočný fotoaparát s rozlišením 8 MPx a automatickým ostřením. Zaznělo, že je možné kameru ovládat pomocí gest a tak fotit třeba lepší selfie fotky.

Oba tablety jsou už dostupné na českém trhu a to za cenu od 4999 Kč, respektive 5999 Kč u větší varianty.

Zřejmě největším trhákem z kategorie tabletů byl nový Yoga Tab 3 Pro. Stejně jako jeho předchůdce, má i ten nový v sobě zabudovaný projektor. Jeho umístění se však změnilo. Stejně jako otočné fotoaparáty popisované výš, je i tento projektor umístěný v zasílené části zařízení a je otočný. Dokáže promítat obraz až do velikosti 70 palců. Funkci zástupci Lenova předvedli společně s vestavěnými reproduktory JBL s funkcí Dolby Atmos. V relativně velkém prostoru byl zvuk jasný a dostatečně silný. Obraz vypadal dobře. Otázka je, jak bude vypadat za neideálních světelných podmínek. Na to si musíme počkat až do redakčního testu.

Yoga Tab 3 Pro má 10 palcový displej s rozlišením 2560 x 1600 bodů. Tělo, vyrobené z kombinace hliníku a imitace kůže, odolá stříkající vodě, nebo náhodnému polití. Výkon dodává procesor Intel Atom x5. Operační paměť má hodnotu 2 GB. V souvislosti s výdrží, která by měla být zhruba 18 hodin, bylo řečeno, že tento tablet je ideální na dlouhé cestování, jelikož na jedno nabití vydrží let z Asie, přes Evropu, až do Ameriky. Na trhu je dostupný od začátku prosince za cenu od 16999 Kč. Zda je to opodstatněná cena se teprve uvidí, jelikož za takové peníze už lze koupit slušný notebook.

Na akci jsme fotili právě testovaným Lenovem Vibe P1

Některé z představených tabletů pro vás co nejdříve otestujeme.

Jak se vám nové Yogy líbí? Láká vás možnost udělat z tabletu domácí kino? Napište do komentářů, pokud máte zkušenost z předchozí generací těchto tabletů a článek sdílejte.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware