Mobilní telefonyZe světa IT

Lenovo Vibe P1 by mohl vydržet až 3 dny bez nabíjení, my už ho pro vás testujeme

Lenovo VIBE P1 Lifestyle

Na letošním veletrhu spotřební elektroniky IFA, který se konal v září v Berlíně představilo Lenovo několik nových zařízení. Můžeme zmínit třeba námi otestovaný PHAB Plus, ale i další, o kterých jsme psali zde. Jedním z představených modelů byl telefon řady P. Ta je pro u Lenova symbolem výdrže a slušného výkonu za rozumnou cenu. V Berlíně představený model Vibe P1 jde na trh. Takže si zopakujme, co umí a co od něho můžeme čekat.

Lenovo_VIBE P1_sedy_01

Vibe P1 má 5000 mAh velkou baterii a potenciál vydržet až 3 dny

Jak bylo řečeno model Vibe P1 bude vynikat velkou výdrží a k tomu potřebuje, kromě jiného, velikou kapacitu baterie. Proto ho Lenovo vybavilo baterkou o velikosti 5000 mAh. Ta má dle slov výrobce zajistit, že o šťávu nebudou mít uživatelé nouzi až tři dny. Za sebe můžu dodat, že po testu Lenova P90 si myslím, že je zde potenciál tři dny překonat. Aby bylo zaměření telefonu na dlouhou výdrž ještě jasnější, na levém boku je umístěn manuální přepínač úsporného režimu. Ten po spuštění omezí funkce telefonu na minimum a vypne bezdrátové sítě. Velká baterie se musí hrozně dlouho nabíjet, mohou namítnout rýpalové. Proto je zde funkce OTG (On-the-Go), díky které bude telefon nabitý „během chvilky“. Jak to bude fungovat v běžné praxi teprve uvidíme.

Telefon je velice hezky vyrobený a na první pohled po vyndání z krabičky působí až luxusním dojmem. Co se designu týče, na pár vteřin jsem si vzpomněl na Samsung Galaxy S2. Podobnost tam určitě je, ale není to nutně na škodu. Stejně jako Samsung, má i Vibe P1 hardwarové tlačítko Domů. Pod ním se skrývá i senzor otisků prstů, sloužící k odemykání zařízení. Po pár hodinách testování se dá říct, že opravdu funguje. Ve srovnání s iPhonem 6 je ale o fous méně spolehlivý a občas je třeba palec lehce posouvat, než se telefon odemkne.

Lenovo_VIBE P1_sedy_02

Pod tlačítkem Domů je skrytý senzor otisků prstů

Výkon zajišťuje procesor Qualcomm Snapdragon 615, který má osm jader s frekvencí 1,5 GHz. Sekundují mu 2 GB operační paměti. Jedná se tedy o stejnou sestavu jako u zmiňovaného PHABu Plus. Telefon běží s Androidem 5.1.1 Lollipop. Displej zařízení tvoří IPS panel s rozlišením 1920 x 1080. Pronikání FullHD displejů mezi zařízení řekněme vyšší střední třídy, tedy nejenom naprosto vrcholné modely, je čím dál tím častější a za to výrobce můžeme jedině pochválit. Displej kryje ochranné sklo Gorilla Glass 3.

Telefon jsme pro vás právě začali testovat, takže případní zájemci o koupi se již brzy můžou těšit na recenzi tohoto zajímavého zařízení. Lenovo Vibe P1 jde na trh na začátku prosince za cenu od 8 499 Kč.

Napadá vás nějaký konkrétní způsob, jak telefon otestovat? Nějaký váš ultimátní test baterie? Napište nám to do komentářů pod článek, nebo na naší Facebookovou stránku a článek sdílejte. 

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony