Tiskové zprávyZe světa IT

LG představilo svůj první a jedinečný modulární smartphone – G5

LG logo High res

Společnost LG Electronics (LG) představila svůj první a jedinečný modulární smartphone se skvělým designem. Telefon má tenké kovové tělo s vyměnitelnou slide-out baterií a možností přidání či výměny různých modulů. Snadno se tak promění v digitální fotoaparát či Hi-Fi přehrávač.

„Chceme našim zákazníkům dodat odvahu a chuť žít opravdu mobilní život,“ říká Veronika Knollová z české pobočky LG. „Telefon G5 a moduly LG Friends jsou výsledkem nekonvenčního myšlení našich expertů, kteří chtěli vytvořit unikátní telefon.“

LGG5_titan

Modulární smartphone – LG G5

Mezi nezpochybnitelné přednosti nového LG G5 patří 135stupňový fotoaparát, always-on displej a jedinečný 3D Arc Glass design. Nová izolovaná anténa je neviditelně zakomponovaná do těla telefonu a nechává tak vyniknout čistému kovu. Telefon navíc skvěle padne do ruky.

Inovativní hardware

Jedinečný design dává základ výměnným modulům, díky kterým lze během pár vteřin vytvořit ze smartphonu digitální fotoaparát, Hi-Fi přehrávač i řadu dalších zařízení. Díky tomu je pro celokovové tělo zachována i vyměnitelná baterie.

Modul LG CAM Plus, připojený ke slotu pro baterii, umožňuje vytvoření samostatného digitálního fotoaparátu. Modul nabízí vše potřebné od tlačítek pro zapnutí/vypnutí, nahrávání, clonu či přiblížení, po LED indikaci a pohodlnou rukojeť. Možné je i nastavit zaostření či expozici. Díky přídavné baterii s kapacitou 1 200 mAh se LG CAM Plus jen tak nevybije.

Pro milovníky hudby je ideální modul LG Hi-Fi Plus with B&O PLAY. Přenosný Hi-Fi DAC audio přehrávač byl vyvinut ve spolupráci s B&O PLAY a kombinuje elegantní skandinávský design s prémiovou kvalitou zvuku. Modul podporuje i 32bitové 384KHz HD rozlišení zvuku. Modul může být připojen jak k telefonu LG G5, tak k jakémukoli jinému chytrému telefonu či počítači.

Přátelské doplňky

LG Playground je novinkou ve způsobu spolupráce s různými zařízeními a aplikacemi. Součástí tohoto ekosystému je řada doplňkových zařízení s názvem LG Friends. S nimi si uživatelé mohou užít ještě více zábavy. Použití smartphonu nabízí tato videa.

Stylové brýle LG 360 VR simulují 130“ televizor sledovaný ze vzdálenosti dvou metrů. Rozlišení 639 ppi a kompatibilita s 360° obrazy zachycenými LG 360 CAM či s obsahem Google Cardboard z nich dělají skvělého společníka. K telefonu se připojují pomocí kabelu a váží pouhých 118 gramů.

Fotoaparát LG 360 CAM vyniká svým úhlem záběru, baterií s kapacitou 1 200 mAh a interní pamětí 4 GB, která může být rozšířena microSD kartou. Zařízení je vybaveno dvěma 13Mpx 200stupňovými fotoaparáty a třemi mikrofony, díky nimž uživatelé nahrají video ve 2K kvalitě s 5.1kanálovým zvukem. Vzhledem k partnerství se společností Google mohou uživatelé nahrávat své fotografie či videa na Google Street View a YouTube360 a sdílet je tak se svými přáteli. Obsah může být přehráván i na všech zařízeních podporujících 360° obsah.

LG Rolling Bot není jen hračka, ale i zařízení, které dokáže kontrolovat domácnost či domácí mazlíčky. Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx se jednoduše kutálí a zároveň fotí či nahrává video. Navíc umožňuje i ovládání kompatibilních zařízení. Pomocí Wi-Fi se tato IP kamera snadno připojí k LG G5 s živým vysíláním.

LG-G5

LG představilo svůj první a jedinečný modulární smartphone – G5

Novinkou audio řady LG TONE Series je LG Tone Platinum™ (model HBS-1100), Bluetooth headset, který vznikl ve spolupráci s Harman Kardon®. Díky své perfektní kvalitě zvuku získal platinové ocenění této špičky v oboru. Čistý zvuk podtrhuje nadčasový design. Navíc se jedná o první Bluetooth headset s aptX™ HDcodec, který zajišťuje bezztrátové 24bitové rozlišení zvuku.

Sluchátka H3 by B&O PLAY potlačují nepříjemné ruchy okolí a zároveň výborně hrají. Jsou vytvořeny na míru milovníkům skvělé hudby i všem, kdo jednoduše chtějí kvalitní zvuk. Sluchátka jsou kompatibilní se všemi zařízeními s operačním systémem Android.

Ovládání LG Smart Controller je určeno pro vybrané drony. Díky němu uživatelé LG G5 mohou v reálném čase sledovat video a zároveň dron ovládat pomocí joysticku.

Aplikace LG Friends Manager, určená pouze pro LG G5, usnadňuje používání veškerých LG Friends zařízení. Automaticky detekuje kompatibilní zařízení v blízkosti telefonu a nabídne jednoduché připojení a spárování v pouhých třech krocích.

Extrémní úhel pohledu

LG G5 pokračuje ve šlépějích smartphonů s vynikajícím fotoaparátem. Je vybaven dvěma zadními fotoaparáty se standardní 78stupňovou a širokoúhlou 135stupňovou čočkou. Díky širokému úhlu, který je až 1,7x širší než u jiných telefonů a o 15° širší než u lidského oka, telefon lépe zachytí krajinu, vysoké budovy či větší skupiny lidí bez nutnosti vzdalovat se od fotografovaného objektu.

LG G5 představuje i nové efekty pro fotografie. Pop-out Picture kombinuje širokoúhlou a standardní fotografii pro vytvoření obrazu v rámečku. Film Effect přidá do fotografie až 9 filmových postav a efekt Auto Shot vyfotí selfie vždy při rozeznání obličeje.

Vždy na očích

Koncept sekundárního displeje byl poprvé představen v loňském roce u telefonu LG V10. LG G5 s 5,3“ Quad HD IPS Quantum displejem jej však posunul ještě dále. Always-on displej je tentokrát přímo součástí hlavního displeje a netvoří tak samostatný sekundární panel. LG G5 tak ukazuje například čas, datum či stav baterie, i když spí. Aby nebyla zbytečně plýtvána energie baterie, vývojáři LG upravili technologii, která podsvěcuje pouze požadovanou část displeje. Always-on displej tak spotřebuje pouze 0,8 % kapacity baterie za hodinu, což je v porovnání s neustálým rozsvěcením a zhasínáním displeje pouze pro kontrolu času prakticky nevýznamným číslem.

Další předností nového displeje LG G5 je denní mód, díky kterému je vše výborně čitelné i na denním světle. Technologie rozezná okolní světelné podmínky a přizpůsobí jim jas displeje telefonu s možností zvýšení až na 850 nitů.

Jednoduše výkonnější

LG G5 je vybaven úsporným procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 820, který nabízí výkon 64bitové architektury, grafiku Adreno 530 či nízkoenergetický Hexagon DSP. Duální 14bitový ISP (Image Signal Processor) byl vyvinut tak, aby nejen zpracoval fotografie ve vysokém rozlišení kvality DSLR fotoaparátu, ale zároveň byl energeticky efektivní. Procesor má integrovaný X12 LTE modem podporující rychlost stahování až 600 Mb/s kategorie 12 a LTE rychlost odesílání až 150 Mb/s.

V porovnání s předchozím procesorem Snapdragon 810, je použité CPU díky nynější architektuře až dvakrát rychlejší a úspornější. Grafický čip Adreno 530 je až o 40 % výkonnější a zároveň až o 40 % úspornější. Snapdragon 820 podporuje vytváření i přehrávání 4K s až 4x vyšším rozlišením než je 1080p. Procesor je taktéž optimalizovaný pro nahrávání videa (VR) v perfektní kvalitě s živými barvami.

LG G5 s technologií aptX™ HD nabízí čisté 24bitové rozlišení zvuku přenášené skrz Bluetooth. Při připojení se sluchátky LG TONE Platinum je Hi-Fi kvalita velmi blízká té z původního zdroje.

Velmi rychlé nabíjení umožňuje Qualcomm® Quick Charge™ 3.0, a to díky inteligentnímu algoritmu. Nabíjení je nejen o 27 % rychlejší, ale zároveň o 45 % efektivnější než u předchozí generace.

Technologie LPLE (Low Power Location Estimation) pomáhá k lepšímu využití energie až o 41,9 % díky efektivnější spotřebě aplikací vyžadujících aktuální polohu.

Klíčové specifikace telefonu LG G5:

 • Čipset: procesor Qualcomm® Snapdragon™ 820
 • Displej: 5,3” Quad HD IPS Quantum Display (2 560 x 1 440 / 554 ppi)
 • Paměť: 4 GB RAM / 32 GB ROM / microSD (až 2 TB)
 • Fotoaparát: standardní 16 Mpx, širokoúhlý 8 Mpx / 8 Mpx
 • Baterie: 2 800 mAh (vyjímatelná)
 • Operační systém: Android 6.0 Marshmallow
 • Rozměry: 149,4 x 73,9 x 7,7 mm
 • Váha: 159 g
 • Síť: 2G/3G/4G/4G+/VoLTE ready/VoWiFi ready
 • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / USB typ C / NFC / Bluetooth 4.2
 • Barva: stříbrná / titan / zlatá / rose

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy