Mobilní telefonyZe světa IT

Smartphone LG Optimus M pro východ

Jihokorejské LG je na mobilním trhu ne zrovna úspěšné. Ačkoliv se drží zuby nehty a v prodejních číslech nevypadne z první desítky výrobců, o úspěších se také zrovna mluvit nedá. Jeho úhlavní konkurent Samsung před nedávnem představil nový smartphone, jenž byl postaven na základu Galaxy S první generace, byl jím Galaxy S Advance. Ten míří na východní trhy a sazí na úspěch eskové řady v levnějším balení.

LG Optimus M User Guide Manual

LG zkouší stejnou strategii a vydává model postavený na jeho snad nejúspěšnějším modelu Optimu One.

Novinka si říká LG Optimus M a téměř se od svého předobrazu neliší. Co se designu týče je Onu velmi podobný. Hardwarová výbava také nepřekvapí. Nabídne 3,2 palcový HVGA displej. Pro fotografování je připraveno spíše nouzových 3,2 megapixelu.

Skutečnost, která dost ubližuje tomuto produktu, je operační systém. To, že je to Android je v naprostém pořádku, ale fakt, že se v roce 2012 setkáváme s novým modelem přicházejícím s verzí systému 2.2 Froyo je do nebe volající. Kdyby to byla alespoň dvatrojka bylo by to odpustitelné, v tomto případě jsme však nekompromisní.

Nadruhou stranu je pravdou, že Optimus M míří na východní trhy, jako je Indie, Malajsie a Čína, a tak bychom mu neměli vyčítat tento neduh, je ale dost pravděpodobné, že se objeví i u nás v Evropě a to už tolerovat nemůžeme. Bude distribuován přes MetroPCS. Uvidíme tedy, jak to bude s jeho cenou a dostupností.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony