» Mobilní telefony» Ze světa IT

Nový Samsung Galaxy S Advance

Jihokorejský obr představil nový smartphone, pojmenoval ho Samsung Galaxy S Advance. Jde o přímého nástupce Samsungu Galaxy S první generace, jež byl úspěšným telefonem, dnešním potřebám uživatelů však tolik nevyhovuje, a tak se v Jižní Koreji rozhodli udělat upgrade.

Chytrý telefon parametry leží mezi Galaxy W a Galaxy S2 a snaží se zalepit díru v trhu. Je to však nutné ?

Telefon není nijak vyjímečný, disponuje Super Amoled displejem o rozlišení 480 na 800 pixelů, zajímavostí u zobrazovací plochy, je to, že je mírně prohnutá, stejně tak jako u Samsungu Galaxy Nexus. O plynulý chod přístoje se stará srdce v podobě 1 gigahertzového Dual-Core procesoru spolu s 768 MB RAM.

Na trh přichází s Androidem 2.3 Gingerbread, za nedlouho by se měl dočkat updatu na Android 4 ICS. Nepřekvapí, ani co se optické výbavy týče, na zádech leží 5 Mpx fotoaparát s autofocusem a přisvětlovací diodou, ve předu pak 1,3 megapixelová kamerka pro videohovory. Telefon umí natáčet video v HD rozlišení /720 p/.

Kapacita baterie činí průměrných 1500 mAh, a tak se na více než den provozu telefonu nedostanete. Připojíte se k Wi-Fi, přes Bluetooth 3.0 a USB 2.0. Přístroj dále nabízí A-GPS a spoustu senzorů, jako je proximity senzor a další.  Pro vaše soubory a média budou volitelné dvě kapacity 8 a 16 GB rozšiřitelné až o 32 gigabajtů z micro SD karty.

První zákazníci, kteří se s ním setkají budou Rusové, na zbytek Evropy se také nezapomnělo, takže se i čeští zákazníci mohou těšit na zkušenost s tímto ambiciózním a možná trošku zbytečně uváděným smartphonem. Jediný trh, kam se Galaxy S Advance nedostane, bude Severní Amerika.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Mohlo by se Vám líbit

  1 Komentuj

  1. […] představil nový smartphone, jenž byl postaven na základu Galaxy S první generace, byl jím Galaxy S Advance. Ten míří na východní trhy a sazí na úspěch eskové řady v levnějším […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Mobilní telefony