Mobilní telefonyZe světa IT

LG sebralo na MWC 33 ocenění za novou G5

LG MWC ocenění cover

Mobilní světový kongres v Barceloně je jistě pro výrobce smartphonů jedna z největších událostí roku. Kromě toho, že zde dva momentálně zřejmě nejvýznamnější výrobci mobilních telefonů představili svoje vlajkové lodě, se tu rozdávají ocenění. A není jich málo. Vlajková loď společnosti LG získala těchto ocenění hned 33.

LG-Awards-at-MWC-02

Nejlepší smartphone, Best of MWC a mnohé další

LG G5 je unikátní smartphone. Je totiž modulární. Kromě displeje s rozlišením Quad HD, má 4 GB RAM paměti, nejvýkonnější procesor současnosti Qualcomm Snapdragon 820 a zadní kameru s 16 MPx. To podstatné na něm je ale něco jiného. Spodní brada telefonu se dá vyjmout a spolu s ní i baterie. Brada se dá vyměnit za jiné moduly, které tak telefonu přidávají vlastnosti jiných typů zařízení. Jedním z nich je třeba modul LG Cam Plus, který kromě dalších 1200 mAh přidá ještě mechanickou spoušť fotoaparátu nebo kolečko zoomu. Další je modul od společnosti Bang&Olufsen, který je vlastně DAC, neboli Digital Audio Convertor a dělá z telefonu plnohodnotný hudební přehrávač.

Za tohle všechno a i další příslušenství z rodiny LG Friends, si LG odváží z Barcelony 33 různých ocenění. Samotný smartphone obdržel cenu Nejlepší smartphone například od Alphr, Know Your Mobile, MobileGeeks nebo Slashgear. Dále robotická koule LG Rolling Bot, která může například hlídat vašeho domácího mazlíčka, získala dalších 5 ocenění. Celý koncept LG Friends získal dvě ceny Best of MWC. A nakonec samotné LG bylo opět označeno za nejinovativnější společnost roku.

Myslíte, že si LG udělená ocenění zaslouží, nebo je tu lepší kandidát?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony