SoftwareZe světa IT

Windows 8.1 pro OEM partnery

Společnost Microsoft oznámila svým OEM partnerům uvolnění RTM verze operačního systému Windows 8.1, jež bude dostupný také na stávající systémy s Windows 8 již 17. října letošního roku. Těšit se můžeme na drobné opravy a plynulost systému s „okny“. Zvedne se však opět vlna nespokojených rukou?

Další významnou změnou bude „vydupaný“ problém s chybějícím políčkem start v levém spodním rohu. Aktualizace by měla přinést právě logo Windows – tedy klasické rozhraní, s kterým jsme se setkávali třeba u Vist, XP či Windows 7. Nedávno jsme na Freebitu také informovali o příchodu a možnosti stažení preview verze operačního systému Windows 8.1 Enterprise pro business využití.

Aktualizace Windows 8 Blue

Všechno ve Windows najdete z jednoho místa

„Na jednom místě teď získáte výsledky ze svého počítače, aplikací i webu. Výsledky hledání uvidíte v grafické podobě. Snadno se v nich zorientujete a můžete pak rychle udělat, co potřebujete, nebo spustit aplikaci, kterou hledáte. Napíšete, co hledáte, a pak už stačí jenom kliknout. Vyhledejte skladbu a začněte ji přehrávat nebo vyhledejte video a hned si ho pusťte. Používá technologii Bing.“

Nové aplikace, které budete rádi používat

„Windows Store má nový vzhled, který ještě víc usnadňuje hledání a stahování nových aplikací. S aplikacemi, které jsou ve Windows 8.1 Preview, můžete dělat spoustu skvělých věcí. Pomocí aplikace K přečtení můžete například ukládat články napříč aplikace a zařízeními a s aktualizovanou aplikací Fotky si užijete zábavu při rychlém provádění úprav.“

Nastavte si Windows podle svých představ

„Vytvořte si prezentaci na zamykací obrazovce ze svých oblíbených fotek. Uspořádejte si věci na obrazovce Start, abyste je měli přesně tak, jak vám to vyhovuje. Na výběr máte víc velikostí dlaždic, víc barev a větší počet pozadí, včetně těch s animacemi.“

Zdroj (Windows 8.1 Preview): microsoft.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Všude se omílají stejné bláboly o Windows! Nové prostředí, tlačítko start, Metro, Dotyk, Spořič obrazovky, rychlost startu a podobné Ičo viny! Hádky, domněnky, zaujatosti, emoce, postoje a hloupost více či méně jednoduchých lidí! Nikde nemohu najít jak osmy zachází se soukromím uživatelů! Jaká kvalita je s jejich zabezpečením proti útokům z venku. Musím ke svému relativnímu bezpečí, nebo lépe klidu na duši nakoupit další tunu softwarového harampádí pro zabezpečení svého digitálního soukromí a ochranu dat??!!

    Byl bych rád za seriozní informace k tomuto tématu. Opakuji Seriozní nezaujaté, podložené, ověřené informace! Případně na nějaký softwarový balík, který mi tuto jistotu ne jenom nabídne, ale bude ji i plnit! Rád bych investoval do nového OS, ale chci znát jeho podstatné vlastnosti! Pozlátka a klikátka mi jsou vcelku ukradený, protože pokud to má alespoň hlavu a patu tak by neměl být problém naučit a navyknout na nové ovládání!

    Poznámky typu „Linux“ nechci ani slyšet! Já ho velmi rád používám a nedělá mi problém. Pouze Ubuntu nesnáším = podle mě je ještě hloupější než Widle! Jestli mi tedy někdo může ukázat cestu k těmto informacím, byl bych velmi vděčný, jelikož NET je dnes spíš zahnojen spekulacemi než informacemi.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software