Mobilní telefonyZe světa IT

Blackberry Passport získává novou Silver Edition

Passport Silver Edition COVER

Již nějakou dobu kolovaly na internetu spekulace o novém modelu kanadského výrobce chytrých a především bezpečných telefonů, Blackberry. Zprávy se rozcházely, některé říkaly, že půjde o první ostružinu s Androidem. Další, že o model z řady Porsche Design a některé, že se bude jednat o nástupce modelu Blackberry Passport. O tomto smartphonu se mluvilo jako o modelu Oslo a my jsme vás o něm informovali v tomto článku.

Po tom, co na začátku srpna ukázal francouzký server Blackberry-10.fr uniklý snímek i interní prezentace společnosti Blackberry, očekávali jsme každým okamžikem představení modelu, který zodpoví všechny naše otázky ohledně Osla. A taky se tak stalo. Nejedná se však o nový model. Kódové označení Oslo pod sebou skrývá novou verzi Blackberry Passport nazvanou Silver Edition.

passport_silver_edition_title

Pořád je to macek, ale vypadá skvěle

Pro někoho zklamání, někdo bude novým designem Passportu nadšený. Zjednodušeně řečeno, Blackberry vzalo Passport, svléklo ho a obléklo mu nový kabát. Než si řekneme, k jakým vzhledovým změnám došlo, připomeňme si, co se skrývá uvnitř tohoto neobvyklého telefonu. Je to především velká, čtvercová, 4,5 palcová obrazovka. Tento IPS LCD panel má rozlišení 1440 x 1440 pixelů, jemnost 453 ppi a je zakrytý sklem Gorilla Glass 3.

Pod ním je procesor od Qualcommu, Snapdragon 801. To je čtyřjádrový kousek s taktem 2,2 GHz. Grafický výkon obstarává Adreno 330. Aby toho nebylo málo, Passport má i v této edici 3 GB operační paměti, vnitřní úložiště s kapacitou 32 GB a podporu microSD karet s velikostí až 128 GB. Masivní baterie má 3450 mAh a udrží tak v Passport v chodu po celou dobu práce. Zadní kamera točí FullHD (60 fps) video a fotí s rozlišením 13 MPx. Doplněná je o optickou stabilizaci obrazu.

Originální Passport, když si odmyslíme barevné varianty, jako červenou a bílou, je černá elegance. Kolem těla má kovový rám. Ten nechybí ani v nové edici, obepíná celý přístroj. Jak z názvu vyplývá, barvám dominuje stříbrná, která je doplněná jen dvěma černými prvky. Je to klávesnice, která je doménou celého zařízení a díky své dotykové vrstvě mu dodává určitou exkluzivitu. Potom je to zadní kryt, ten není sundávací, stejně jako u původního Passportu.

Přijal za svou pogumovanou úpravu stejnou, jako na modelu Classic. Jelikož zadní kryt nejde odejmout, někudy se do telefonu musí vložit SIM karta a paměťová microSD karta. K tomu slouží opět odjímatelný proužek nad čočkou fotoaparátu.

Nová verze Passportu už se ve světě prodává. Objednat ho lze skrze oficiální Blackberry shop, ale už ho nabízí i Amazon. Dostupnost u nás bude známá během pár dnů. Co se ceny týče, tak v Severní Americe byla stanovena na 549 dolarů. U nás lze očekávat, že bude řádově o pár set korun dražší, než černá a bílá varianta.

Padl vám přepracovaný Passport do oka? Používáte některou ze stávajících verzí? Napište nám, co se vám na ní líbí a co byste chtěli jinak. Sdílejte také článek na vaše sociální sítě a ukažte kamarádům novou ostružinu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony