Internet

Možnosti sledování internetové televize zdarma

TmobileTV UI 1
Programový průvodce

Běžný příjem televizního vysílání za pomoci klasické antény umístěné na střeše se pomalu stává historií. Velký počet domácností nyní sází na možnosti, které poskytují nejmodernější chytré televize, a mimo jiné i internetové připojení.

Mnoho televizních stanic poskytuje možnost, že se diváci mohou dívat na jejich kanály právě díky této celosvětové internetové síti. Lidé, kteří nemají doma žádný televizní přístroj nebo jsou například na cestách, poskytovatelé tak dávají těmto lidem šanci sledovat jejich oblíbené seriály a filmy přes počítač, tablet nebo dokonce mobil. Jak již bylo řečeno, stačí mít pouze dostatečné rychlé připojení k internetu.

Ačkoliv je pravda, že pokud chcete sledovat prémiové stanice, které nemáte možnost zdarma sledovat i díky klasickému pozemnímu vysílání (nyní se přechází na DVB-T2), musíte si za ně zaplatit. Většinou se tyto částky pohybují v cenách několika stovek korun a zaplatíte si je na jeden měsíc nebo jeden rok. Typický příkladem těchto kanálů je proslule HBO, Eurosport, AXN nebo Cinemax.

ivysilani gott
Možnosti sledování internetové televize

Variant, jak sledovat internetovou televizi zdarma je několik. V tomto článku se dozvíte o jaké možnosti se jedná. Kam tedy zajít na televizi pomocí internetu?

Software

Nejjednodušší cestou, jak se dostat k základnímu seznamu TV programů, na které se můžete bez omezení dívat na monitoru svého notebooku, tabletu nebo mobilu je bezpochyby instalace nezávislého programu. Jakmile jej nainstalujete, vyberete lokaci pro televizní programy a zajistíte stabilní připojení k internetu bez kolísání downloadu (stahování dat), máte vyhráno.

V seznamu si vyberete požadovaný kanál a sledujete jej jako na obyčejném televizním přijímači. Na spoustě internetových stránkách poskytující software pro počítače zdarma si můžete najít jakýkoliv program. I obchody nabízející vybavení vašich mobilních přístrojů nabízejí mnoho freewarových alternativ. Stačí jen hledat, porovnávat funkce a číst recenze, jak jsou lidé spokojeni s daným programem.

Multimediální přehrávač

U využití programů na počítači ještě chvíli zůstaneme. Mnoho multimediálních přehrávačů, které běžně používáte ke sledování duchaplných videí nebo filmů, či hudby podporuje možnost sledování televize díky zadání specifické IP adresy kanálu.

Vzhledem k tomu, že se jedná o starý způsob sledování TV přes počítač, většina IP adres již nefunguje nebo byla pozměněna. Jedná se o namáhavé hledání cest ke stanicím a následně otravné vkládání této informace přímo do přehrávače. Světe div se, několik adres stále funguje.

Známým vzorem tohoto přehrávače je třeba „VLC Player“. Na internetu si najděte seznam IP adres známých televizních stanic, zkopírujte si požadovanou adresu do schránky počítače, spusťte VLC Player, klikněte na „Média“ > „Otevřít síťový proud“ a sem vložte adresu. Potvrzením tlačítka „Přehrát“ zahájíte spojení s adresou příslušného kanálu.

Například oblíbená Česká televize má adresu „http://81.201.52.159:11077“ nebo hudební Očko „http://81.201.52.159:9030“. Jak již bylo zmíněno, spíše počítejte s tím, že tato metoda nebude fungovat, neboť je velice zastaralá.

Webové stránky

Osvědčenou metodou, jak sledovat filmy a seriály na internetu je samozřejmě návštěva oficiálních stránek televizního kanálu. Třeba online vysílání televize Prima najdete na jejich oficiálních stránkách, tedy iPrima.cz. Hudební kanál Očka můžete nalézt na Ocko.tv. Další video-obsah je možný sledovat v databázi na České televizi – iVysílání.

Ovšem mnoho lidí si nerado individuálně vyhledává jednotlivé stanice zvlášť – je lepší, když je celý seznam někde pohromadě. Ze své zkušenosti mohu doporučit web spustit.cz, kde je seznam známých českých televizních kanálů, jenž poskytují vysílání online.

Alternativní televizní kanály

Běžnými stanicemi, které můžete sledovat na televizním přijímači to rozhodně nekončí. Existuje mnoho českých streamovacích míst, o kterých jste ani možná neslyšeli. Seznam TV, Voyo, O2 TV apod. Můžete také využít internetovou televizi a zpětné shlédnutí za pomoci HbbTV (červené tlačítko na ovladači vašeho televizoru). Pozor však, pokud vám nefunguje HbbTV, ujistěte se, že se funkce zapnutá v nastavení televizoru.

Tato místa jsou plná filmů a seriálů, na které se můžete dívat, a oproti běžnému vysílání si je můžete kdykoliv pozastavit, přeskakovat nebo si užívat sledování bez jakýkoliv reklam. Je však nutné podotknout, že tyto televize nejsou většinou ke sledování zdarma. Za jejich speciální funkce musíte platit měsíční nebo roční poplatky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet