» Hardware» Ze světa IT

GeForce GTX 690 také v podání MSI

MSI nechce být pozadu a také představuje dvoujádrový čip na jedné desce. Určitě již tušíte, že se jedná o grafický akcelerátor s názvem GeForce GTX 690.

Můžeme se opět opakovat. Základ karty je totožný již z uvedenými modely, což napovídá také o výkonu a provedení.

Pojďme si to tedy decentně shrnout, máme zde adepty od nVidie, společnosti Asus a EVGA. Jaký kousek z těchto karet vybrat? Záleží také na tom, na jaké značce jsme odkojeni. Já osobně bych volil tento model.

Karta opět nabízí 28nm technologii, 3072 CUDA, 512 bitové paměťové rozhraní, jádro na taktu 915 MHz /s Turbo Boostem až 1019 MHz/, 4 gigabajty pamětí RAM GDDR5 na frekvenci 6008 MHz, tři dual-link DVI a mini DisplayPort výstup.

MSI GeForce GTX 690 přichází na trh o trochu déle, což bude mít možná za následek i nižší cenu, můžeme se však vsadit, že se bude pohybovat v rozmezí 23-25 tisíc korun.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Mohlo by se Vám líbit

  1 Komentuj

  1. […] GeForce GTX 690 Lístky na WWDC 2012 jsou vyprodány Hliníkový ultrabook Sony VAIO T13 GeForce GTX 690 také v podání MSI Sen Samsung Galaxy S3 byl […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Hardware