Hardware

Na chlup stejné. Povedená kopie AirPods lze v Číně koupit za 500 Kč

apple logo sede final
Hlavní TAG » Apple

Pamatujete si ta velká sluchátka z Číny, na kterých bylo jasně vidět, že se jedná o kopii? To už dnes není pravdou. Bezdrátová sluchátka i80 TWS to popírají s cenou do 500 Kč. AirPods první generece jsou to nejlepší, co Apple za poslední roky na trh uvedl. Druhá generace to potvrzuje a dnes se můžeme podívat na věrnou kopii AirPods. Jedná se o plnohodnotnou kopii (1:1) AirPodů druhé generace včetně diody na přední straně.

V balení „fake“ sluchátek toho dostanete více, než u samotných AirPodů. První příjemnou novinkou je Lightning kabel a konektor na krabičce. Tomu říkám povedená kopie. Otestoval jsem je, jejich dosah a kvalitu zvuku. O to vše se s vámi teď podělím v této recenzi. Jedno vám ale řeknu hned, nečekejte originální AirPody. Stejně tak nečekejte originál u kopie Apple Watch.

Krabička a balení okopírovaných AirPods

Na krabičce ani na samotném balení se nešetřilo. Nabídne to samé, jako originální. Rozměrově vypadá stejná. Otvírání už je jiné. Znáte to, sedm sekund se tedy mění na věčnost. V samotném balení dále najdeme návod, gumyčky – pokud by AirPody neseděly v uchu a Lightning kabel. Ano, nejedná se o originál, ač vypadá celkem povedeně.

Na přední straně najdete označení i80 TWS, které signalizuje čínského výrobce a jeho kódové označení. To je k balení asi vše.

Na chlup stejné. Povedená kopie AirPods lze v Číně koupit za 500 Kč

Na chlup stejné. Povedená kopie AirPods lze v Číně koupit za 500 Kč

Párování a celkové provedení kopie (i80 TWS)

Krabička, stejně jako vše ostatní vypadá povedeně. Povedené je i párování samotných sluchátek. V telefonu se jeví jako originální AirPods. Pokud otevřete krabičku, zobrazí se na iPhonu klasické párovací rozhraní. Tak tam jsme se ještě nedostali, že? Dalo by se říci, že laik nepozná rozdíl. Dávejte si tedy při koupi pozor, protože tohle je opravdu matoucí.

Párování proběhne celkem bez problémů, občas se zařízení hledá o trochu déle. Párování vidím jako největší slabinu oproti originálům. V nastavení bezdrátové komunikace je vidět zařízení dvakrát, což značí, že se sluchátka jeví pro iPhone jako dvě podobná zařízení. Kopie AirPodů nemá senzory a pokud je vyndáte z ucha, hrají pořád. Dosah je slušný. Dalo by se říci, že je stejný, jako u originálních AirPods. Patro a půl ve starším baráku jim nedělá problém. Ani dvě masivní zdi.

Bezdrátová sluchátka fungují jako handsfree a je možné poklepáním zvednout hovor, stopnout muziku nebo aktivovat Siri. Výdrž sluchátek jsem zatím neměřil. Ale jelikož AirPods vydrží na jedno nabití až 5 hodin poslechu nebo 2 hodiny volání, tipl bych si poloviční hodnoty.Zvuk a konečný verdikt AirPodů

Do konečného rozhodnutí musím připočítat cenu a zvuk. To je u sluchátek klíčové. Vlastním první generaci AirPods a tak si myslím, že je mohu plně zhodnotit. Recenze sice nebude vypadat kladně ale za ty peníze? Je to úžasné. Hrají povedeně, sice nemají takový rozsah a přesnost. Mohu říci, že je člověk od originálů rozezná. Pocitově si myslím, že je zvuk špatně směrovaný a celkem „plastový“.

Párování sluchátek

i80 TWS párování

Občas se stane, že hraje pouze jedno sluchátko. Kvalita hovorů je nízká, druhá strana si stěžuje na to, že je volající „daleko“. Vypadá to na nekvalitní mikrofon. To se v této cenové kategorii dá samozřejmě očekávat. Celkový zvuk sluchátek je obecně o něco lepší.

Hned je slyšet, že nejsou tak kvalitní a prokreslené basy, výšky jsou nepřesné a zkreslené. Ale za ty peníze? S klidným srdcem je za necelých pět set korun mohu na test geekovi doporučit. Alespoň uvidíte, že to jde částečně i cenově  desetinásobně méně. Přece jen 4790 Kč a 450 Kč je rozdíl. A to nemluvím o tom, že jedno sluchátko můžete samozřejmě ztratit. Tam se vyplatí si koupit celé nové balení za pět set korun. Jedno originální sluchátko stojí 2490 Kč. Takže?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

3 Komentáře

  1. Spíše by mě zajímalo (když je to tak věrná kopie) zda jdou použít jako náhrada nabíjecího pouzdra z originálních Airpods, v ten okamžik by měly smysl pro hodně lidí….

    1. Hezký den, určitě bych nedoporučoval kombinovat originální a neoriginální krabičky (nabíjecí pouzdra) i kdyby to sedělo, což bude. S pozdravem Martin, FreeBit.cz

  2. S kopiemi Airpods nemám moc dobré zkušenosti. Jednou jsem si zašel do večerky, která je proslulá prodáváním kopií známých značkových věcí. Stály 200 Kč. Po vyndání sluchátek z prapodivně hranato-kulaté krabičky, která mně připomínala spíše kryt na rovnátka než kryt na sluchátka, tak jsem zjistil, že sluchátka byly tak velké a tlusté, že by snad i opravdu velikánský lajk poznal, že se jedná o kopii. Po snaze spárovat sluchátka s telefonem jsem zjistil, že jedno sluchátko nefunguje a tak jsem si myslel, že je vybité. Šel jsem ho tedy dát do nabíječky (konkrétně zapojit micro-USB kabel do krabičky) a dokonce zdířka byla na straně té krabičky, takže to je věc, díky které by i lajk poznal, že to je kopie…Nakonec bylo opravdu jen vybité. A tak jsem to spároval ještě jednou a šel jsem poslouchat. Hrozně moc to křičelo, a tak jsem to chtěl přes telefon ztišit, jenže to nešlo. Prostě to hrálo jen na jednu hlasitost a nešlo to ztišit ani dát víc nahlas…ale kdo by to při té extrémní hlasitosti potřeboval… A tak jsem se rozhodl to jít na metodu pokus-omyl vyměnit. A vyšlo to! Vietnamec mi sluchátka opravdu vyměnil (vyměnil za stejné sluchátka pochopitelně). Tak jsem to chtěl opět spárovat s mobilem, ale zase hrálo jen jedno sluchátko. Dal jsem to už jen z instinktu nabít a počkal asi hodinu. Po hodině jsem to vytáhl z nabíječky a šel jsem to vyzkoušet. Fungovalo OPĚT jen jedno sluchátko a mě už zajímala pouze jedna otázka: ,,Půjde to ztišit?“ A……nešlo……….nešlo to ztišit ani nic jiného! Já se s velmi zkaženou náladou vydal za tím číňánkem do večerky aby mi sakra vrátil peníze. Jemu se moc nechtělo, ale nakonec jsem ho nějak přemluvil a ty dvě stovky mi vrátil. A víte, na co jsem přišel? Ty sluchátka se prodávají v krabičce a já když jsem si to tam byl poprvé koupit, tak ta krabička byla mírně natržená a poté, když jsem to šel vrátit, si to jen prohlédl. A já tu krabičku našel zpátky v prodeji, pouze s cenovkou na jiném místě…To jsou ale šmejdi!

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware