HardwareZe světa IT

Největší inovace od Applu za posledních deset let: Recenze Apple AirPods

Bezdrat sluchatka AirPods
AirPods 2 (2. gen)

Apple udělal něco inovativního, a nebyl to jen smartphone iPhone X. Udělal něco, co dává smysl a lidé v tramvaji prostě zírají. Udělal kvalitní bezdrátová sluchátka – AirPody. Malá krabička skrývá spoustu zábavy a energie. AirPods, bezdrátová náhrada za předešlé EarPods s kabelem. Kus nové technologie doplňující nové bezdrátové produkty od Applu. Škoda, že je firma nedává do krabičky k iPhonu X.

Již v prvních větách se můžeme kladně vyjádřit – je to prostě bomba a technologický pokrok. Pokud staré EarPody v uchu sedí, máte vyhráno. Recenze AirPods bude nejen v superlativech, ale podíváme se i na stinné stránky sluchátek za 5000 Kč. Pojďme se na ně tedy podívat. Stojí za koupi nebo počkat na bazarové zboží?

Největší inovace od Applu za posledních deset let: Recenze Apple AirPods

Největší inovace od Applu za posledních deset let: Recenze Apple AirPods

Co se skrývá za hardware v Eplích AirPodech?

Všechny převratné funkce Apple AirPods vykonává rodinný čip W1 vlastní konstrukce. Stará se o mimořádně účinné bezdrátové připojení a výborný zvuk. Pracuje s baterií tak šetrně, že na jedno nabití můžete poslouchat hudbu až 5 hodin. Jeho výkon je na tak malé zařízení neslýchaný. Čip W1 v souhře s optickými čidly a pohybovými akcelerometry automaticky ovládá zvuk a aktivuje mikrofon. A jestli chceš zrovna používat jednu nebo obě pecky, to už je na uživateli.

AirPods taky pomocí čidel poznají, když si je dáš do uší, a začnou hrát. Pokud chceš přehrávání pozastavit, stačí poklepat nebo jedno z nich vytáhnout z ucha. Na každé ze sluchátek si můžete nastavit různé akce. Zapnout Siri, další písničku, přehrát-pozastavit či vypnout jedno z nich. Nechybí ani automatická detekce ucha a spárování s Apple Watch a používat je bez nutnosti mobilního telefonu. Pokud ještě hodinky od Applu nemáte, můžete se podívat na naši poslední recenzi Apple Watch 3. Na běh ideální, nemyslíte? Pokud jste šťaslivec a EarPods vám nevypadávají, máte opět vyhráno.

Jak dlouho bezdrátová sluchátka AirPods vydrží?

Apple AirPods vydrží na jedno nabití hrát cirka 5 hodin. A aby stačily rytmu, jejich bezdrátové nabíjecí pouzdro má kapacitu na několik dalších nabití. Celkem nabízí energii na 24 hodin. Potřebuješ rychle dobít baterky? Za 15 minut v pouzdru se ti bezdrátové pecky nabijí na tři hodiny poslechu. Baterii si zkontroluješ tak, že AirPods podržíš otevřené u iPhonu. Krabička je jako celek prima, je skladná a slouží jako zásobárna energie. Ani venku v mrazu jsem nepocítil úbytek energie, či vypnutí sluchátek. Baterie musí být opravdu malá a elektronika jemná. S počtem technologií uvnitř se dostaví WOW efekt.

První dojmy a samozřejmě i ty další

Hudba, filmy i všechno ostatní se bude dobře poslouchat. AirPods produkují bohatý zvuk ve vysoké kvalitě kodeku AAC z iTunes přímo k vám, a to bez ztráty kvality. A aby bylo při hovoru slyšet, dva mikrofony s formováním paprsku odfiltrují hluk na pozadí. Jako další musíme zmínit to, že se nejedná o propracované HiFi „měniče“. Na úkor malému měniči tak nečekejte mohutné basy, ale za to můžete čekat jemné výšky a propracované středy. Zvukové efekty a kresba je na opravdu vysoké úrovni.

Sluchátka si s prostorovým zvukem umí opravdu dobře poradit. Kapka do vody tak bude znít tak, jak má. U nějaké skladby se může zdát, že jsou výšky až přehnané, brání ke kvalitnímu poslechu. V tomto případě nezbyde nic jiného, než snížit hlasitost. Podání však zní dobře i při menší hlasitosti. Středy a výšky kreslí opravdu dobře. Na tom si společnost dala záležet. Počítejte, že se jedná o pecky, neztrácíte tak zvukovou kontrolu okolního ruchu. Můžete tak ve městě částečně zvukově vnímat, co se kolem vás děje. Párovat lze i na jiné neApple zařízení pomocí tlačítka na zadní straně nabíjecího doku.

Celkový verdikt a závěr recenze

Na konec jsem se těšil. Verdikt je jasný, pokud máte iPhone a přemýšlíte nad koupí, určitě investujte do AirPodů. Budete mile překvapeni, ať už je to jednoduchostí párování nebo výdrží. Společnost pracuje i na aktualizaci firmware. Ten si můžete zkontrolovat v Nastavení – Obecné – Informace – AirPods. Sluchátka musí být samozřejmě na iPhone připojená. Aktuálně s verzí 3.7.2. AirPody se aktualizují, pokud jsou na napájení a připojené na smartphone (ten na internet). Jak už je u Applu zvykem.

Závěr osobní recenze je kladný. Sluchátka hrají vyváženě, trochu chudší basy ale hrají o generaci lépe, než předešlé dráty. To poznáte po první skladbě. Bál jsem se toho, že nebudou kvalitativně stačit ale i z přechodu z Koss Porta Pro jsem byl mile překvapen. To, co si od Applu koupíte, to dostanete. A ještě něco na víc. Za mě mohu koupi doporučit a věřím, že nebudete litovat. Určitě se o své dojmy ze sluchátek podělte do komentářů pod článkem. Budeme jedině rádi.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

9 Comments

 1. Parádní sluchátka, za 5 litrů hrají jen o něco hůř než bluetoothový číňan za 4 stovky. A to se vyplatí. Obzvlášť když vám v MHD vypadnou z ucha.

  1. Děkujeme za názor ZOGu, jedná se o sluchátka, která jsou drahá. Na tom se můžeme shodnout. Ale za ty peníze dostanete kus technologie, senzory a jednoduché ovládání spojené s ekosystémem Applu. AirPods nejsou pro každého, jen pro toho, kdo chce dobrý zvuk a nic neřešit. S pozdravem redakce FreeBit.cz 🙂

   1. Obávám se že neřešit tady bude problém. Řešit budete ztracené sluchátko. Pokud máte kabát s límcem a chytnete se v šalině horního madla, šup a už je venku. Navíc je z nich dobrý zvuk pouze doma, jakmile člověk vyjde do provozu tak je to dost zlý a nepomáhá ani potlačení hluku. Oproti earpodům je to trochu pokrok ale venku trpí stejným neduhem. Opět zmíním šalinu kde jsou lepší prakticky jakékoliv solidní špuntíky.

    1. Fajn den, v tomto případě se ale nejedná o špunty ale pecky. S vnějším neduhem je zde nutné počítat. Jinak, kdo je chce ztratit, ztratí je. Prodává se na ně spešl tkanička, která by měla ztrátě předejít. Ale tohle je bohužel jen v lidech. S pozdravem redakce FreeBit.cz

 2. Jelikož jsem prodal nějaký BTC, koupím je. Je to pecka věc od Applu. Musím říci že jsem je měl na zkoušku a hrajou bezva. A nebo počkat na AirPods 2?

 3. Dobrý den, mám dva dotazy. Jdou i pro aindroid? Když si koupim iphone 6 a vyše, tak je k tomu dostanu? Děkuji za odpověd 🙂

  1. Fajn den, Leono, sluchátka jdou spárovat i s Android telefony pomocí tlačítka na zadní straně dokovací stanice, sluchátka si musíte zakoupit zvlášť. Stojí cirka 4290 Kč. S pozdravem redakce FreeBit.cz

   1. Děkuji moc. 🙂

 4. Ahojte, moja videorecenzia: https://www.youtube.com/watch?v=G3d7ezeR-LU

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware