Tiskové zprávy

NETGEAR Nighthawk AX12. Nejlepší router Evropy pro rok 2020

netgear logo freebit
Foto: Netgear

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, obdržela prestižní cenu European Hardware Awards 2020 v kategorii „Nejlepší router“. Oceněným produktem se stal Wi-Fi router Nighthawk AX12 (RAX200), který ve finále porazil sedm konkurenčních zařízení.

Ceny European Hardware Awards každoročně uděluje Evropská hardwarová asociace (EHA), která prostřednictvím poroty složené ze zástupců největších evropských technologických médií vybírá ty nejlepší hardwarové produkty dostupné na evropském trhu. Letos porota volila vítěze napříč 42 produktovými kategoriemi.

V kategorii „Nejlepší router“ se ve finále utkalo osm zařízení od čtyř světových výrobců, mezi nimi také oceněný Wi-Fi router Nighthawk AX12, Nighthawk X6 (R8000) a dvojice herních routerů Nighthawk Pro Gaming XR500 a XR700.

NETGEAR Nighthawk AX12
NETGEAR Nighthawk AX12

Nighthawk AX12: Extra rychlé připojení pro až 4x více zařízení

Router Nighthawk AX12 je nejrychlejším a nejvýkonnějším bezdrátovým routerem značky NETGEAR. Zařízení kombinuje vysoce kvalitní třípásmové připojení s dvanácti prostorovými streamy (čtyřmi v 2,4GHz pásmu a osmi v 5GHz pásmu) s čtyřjádrovým 1,8 GHz procesorem a technologiemi OFDMA, MU-MIMO, 1024 QAM, QoS, Beamforming+ a Smart Connect.

TIP na článek: Jaké routery mají podporu WiFi 6. Podívejte se na seznam

Nový standard Wifi 6 přinesl zlepšení stability a rychlosti. Které aktuálně dostupné routery jej podporují?

Nabízí tak vysoce spolehlivé připojení o celkové kombinované rychlosti až 10,8 Gb/s (1,2 Gb/s + 2x 4,8 Gb/s). Špičkové pokrytí Wi-Fi signálem i napříč opravdu velkými domácnostmi zajišťuje osm interních antén, přednastavených pro optimální šíření signálu. Součástí routeru je také jeden multigigabitový ethernetový port LAN (2,5G/1G), pět gigabitových ethernetových portů a dva porty USB 3.0.

Zařízení lze snadno a rychle instalovat, konfigurovat a spravovat prostřednictvím bezplatné mobilní aplikace NETGEAR Nighthawk. Pokročilé zabezpečení routeru i celé domácí sítě poskytuje kybernetická ochrana NETGEAR Armor, která je dostupná první měsíc zdarma. Router je plně kompatibilní se zařízeními podporujícími starší Wi-Fi standardy.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy