Kryptoměny

NFT tržiště společnosti EMURGO na síti Cardano spouští registrace pro umělce

Foto: Cardano (ADA)
Foto: cardano.org, Tag: Cardano

Fiborite (http://fiborite.io) je nová NTF platforma NFT, která se aktuálně připravuje na své nadcházející spuštění. V čem je zajímavá?

Nové virtuální tržiště zaměřené na NFT ponese název Fiborite

Jedná se o virtuální tržiště vytvořené společností EMURGO pro blockchain Cardano. Přímo EMURGO pak nedávno oznámilo možnost registrace pro umělce na síti Fiborite. Učinilo tak na svém twitterovém účtu.

Platforma bude poháněna blockchainovou technologií Cardano a její nativní kryptoměnou ADA. Po svém spuštění by měla umožnit umělcům a tvůrcům spojit se s kupujícími a prodávajícími na jednom trhu.

NFT tržiště společnosti EMURGO (Foto: fiborite.io)
NFT tržiště společnosti EMURGO (Foto: fiborite.io)

Fiborite cílí současně na jakousi sociální uvědomělost svých tvůrců. Blockchain je řízen pomocí konsenzního mechanismu Proof-of-Stake, tedy se jedná o specifický způsob hlasování o prokázání vlastnictví určitého počtu měny. Mělo by se tedy jednat o technologii ekologickou, která sebe samotnou prioritně definuje jako energeticky nenáročnou.

Tržiště Fiborite se má stát podpůrnou platformou pro umělce, značky a všechny ostatní zájemce z umělecké sféry, kteří si přejí vstoupit do odvětví NTF. A současně si přejí rychle získat nové publikum. Ostatně síť jim k tomu dává hned několik unikátních příležitostí.

Již dnes má kryptoměna Cardano silnou globální komunitu, která čítá kolem 3 milionů lidí. Nespornou výhodou ve srovnání s jinými tržišti mohou jednoznačně být i nízké transakční poplatky. Ty se platí právě v nativní kryptoměně ADA.

Funkce Fiborite mají být navrženy přímočaře, a to tak, aby se v nich snadno zorientovali i technicky nepříliš orientovaní uživatelé. Jednoduše je pojato vyrobení NTF, nákup, prodej, ale i obchodování s těmito tokeny.

Cardano chystá několik novinek

Nedávno ostatně přímo zakladatel platformy Cardano Charles Hoskinson hovořil o nově vznikajícím ekosystému DeFi (decentralizovaných financí) a dotkl se některých hlavních projektů, které jsou v současné době v přípravě.

Ve videu, které je na YouTube dostupné pod názvem „DApps and Cardano DeFi Alliance“, Hoskinson poznamenal doslova, že první polovina roku 2022 bude „zásadním obdobím pro komercializaci a využitelnost projektů Cardano“.

Mezitím decentralizovaná burza (DEX) SundaeSwap, která je rovněž poháněná systémem Cardano oznámila, že ve spolupráci se společností Runtime Verification (RV) dokončila bezpečnostní audit – ještě před svým debutem v mainnetu.

Tímto termínem označujeme „hlavní síť“, na níž projekt blockchainu běží. Do této fáze se projekt dostane v okamžiku, kdy zdárně proběhne pilotní testování funkčnosti projektu na tzv. testnetu.

Společnost se o tuto informaci s příznivci kryptoměn rovněž podělila na svém účtu na Twitteru. SundaeSwap se má stát „nativní, škálovatelnou a decentralizovanou burzou a protokolem automatizovaného poskytování likvidity“.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny