> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT

Nokia 808 PureView s 41 MPx foťákem

Nokia se na MWC 2012 v celku vytáhla. Přináší novinky, nad kterými se zastavil dech. Jednou z nich je model 808 PureView, který poskytne 41 MPx optický snímač Carl Zeiss s podporou Full HD záznamu.

AMOLED displej má rozlišení 360 krát 640 bodů a úhlopříčka činí celé čtyři palce.

Uvnitř smartphone vládne 1.3 GHz procesor, což je oproti čtyřjádru od HTC opravdu na nízké úrovni. Křemíku sekunduje 512 megabajtů pamětí RAM. Společnost ale určitě vsází na již ostřílené technologie, jako je systém Symbian Belle. Operační systém je v tomto případě decentně poladěn a je nenáročný vůči hardwaru. Jedná se o Nokia Belle Feature Pack 1.

Rozměry přístroje jsou 123,9 krát 60,2 krát 13,9 mm s hmotností 169 gramu. Opticky naladěný telefon je dost těžký, což je jeden z hlavních neduhů produktu. To vše ale kompenzuje snímač, který si s prostorem dokáže kvalitně poradit.

808čka propůjčí standardní konektivitu. GPS, WiFi či HDMI konektor. Interní úložiště je postavené na hodnotě 16 gigabajtů, které lze bez problému rozšířit o microSD karty.

Nokia 808 PureView si zaslouží potlesk, který bude rozhodně slyšet.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. K čemu je to dobrý, když to nemá kvalitní optiku? Ty megapixely jsou v tomto případě zbytečné.

  2. Přesně tak, je to spíš poloviční úspěch.

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Mobilní telefony