» Mobilní telefony» Ze světa IT

Lumia 820: Indukční dobíjení a WP8

Spolu s modelem Lumia 920 přichází na trh i další dva přístroje, které jsou určeny jak pro evropský, tak i pro americký trh. Prvním z nich se stává smartphone Nokia Lumia 820 a druhým Lumia 822, která dle informací na internetu bude určena výhradně pro amerického operátora Verizon.

Jelikož se k nám telefon dostane koncem tohoto roku, nemáme zatím hmatatelný důkaz o jeho funkčnosti. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se podívat na bližší specifikaci a zůstat naladěni na další informace či podrobnou recenzi. Lumia 820 uživateli nabídne 4,3 palcový WVGA displej s hustotou pixelů 217 ppi. Jako výpočetní jednotka je v přístroji zvolen dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 na taktu 1.5 GHz, gigabajtové interní úložiště, 1 GB RAM a slot pro paměťovou kartu microSD až do kapacity 32 GB.

Mobilní konektivita je u telefonu řešena technologiemi HSPA + (3G), EDGE/EGPRS (2G), FD-LTE (4G), HSUPA (3G), GSM (2G), HSDPA (3G) či WCDMA (3G). Lumie se také zvládne nabíjet pomocí bezdrátového dobíjení se standardem Qi, vlastní NFC, dále můžeme využít WLAN IEEE 802.11 a/b/g/n či Bluetooth 3.0. Mezi metalické vstupy patří microUSB port či 3,5 mm audio jack.

Spolu s tímto mobilem také přichází spousta změn, Nokia Smart Shoot, Nokia City Lens – průvodce po městě nebo velmi známá Nokia Drive – plnohodnotná hlasová Turn-by-Turn navigace uložená přímo v tomto smartphonu. Optickým srdcem se v tomto případě stává 8 MPx optika, která je okořeněna technologií od zvučné společnosti Carl Zeiss. Pokud si budete chtít k chytrému telefonu pořídit i pouzdro, vybírejte ho v rozměrech 123.8 x 68.5 x 9.9 mm, hmotnost Nokie jest 160 gramů.

Nokia Lumia 820 je výrobcem obdařena operačním systémem Windows Phone 8, který má vedle sebe technologie Silverlight, DirectX,  C ++ či Java Script. Cena pro český trh je stanovena na přibližně 11 500 Kč. Nezbývá nic jiného, než sledovat internetové IT magazíny a čekat na další informace ohledně dostupnosti pro naši republiku.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Doporučeno pro vás

  2 x komentář, přidáš se?

  1. No hele, já přiznávám, že mě už WP začíná silně lákat 🙂 Vrtání v Androidu už mě nebaví a tak trochu už to ani nepotřebuji… když je vše odladěno… Ovšem moje hranice pro rozumnou cenu je 6-8 tisíc a zatím nijak neprahnu po pádle, takže tohle pro mě není ;)

  2. […] GDR2 (Amber) je zatím dostupná pro zařízení Nokia Lumia 820, jež jsou výhradně určeny pro český trh. Dnes se však na internetu objevily screeny další […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Mobilní telefony