Mobilní telefonyZe světa IT

Nokia Lumia 920: Kladivo na Android

Nokia vytasila do boje o zákazníky s novou vlajkovou lodí z řady Lumia, tentokrát s označením 920 a má rozhodně co nabídnout. Mezi největší novinky patří bezdrátové nabíjení, skvělý fotoaparát či integrace Windows Phone 8.

Smartphone Nokia Lumia 920

Vzhledově se telefon nijak moc nevzdálil od svých předchůdců, tvar konstrukce je stále stejný, oproti starší Lumii 900 se telefon roztáhl a ztenčil. Citelnější změna nastala u hmotnosti, 185 gramů může při četném užívání trochu zacvičit se zápěstím. I při zběžném pohledu si pak možná všimnete nového loga Windows na prostředním senzorovém tlačítku, to po mnoha letech změnilo tvar a „zhranatělo“.

Nejvýraznějších inovací se dočkal již zmíněný 8 MPx fotoaparát, nabízející kromě již tradiční Carl Zeiss optiky také technologii PureView, jež vám zajistí takřka pětinásobnou světelnost snímků oproti jiným smartphonům. Můžete tak pořídit skvělé noční snímky, navíc s velice dobrou redukcí šumu. Takřka samozřejmostí je pak natáčení videa ve Full HD s rychlostí 30 fps. U kamerky pro videohovory se pak dočkáte „pouze“ HD rozlišení.

Nokia Lumia 920 V

Na prohlížení pořízených fotek, či na brouzdání internetem vám poslouží 4,5“ jemný IPS displej s rozlišením 1280 krát 768 vyrobený za pomoci technologie Gorilla Glass 2.0. Zajisté potěší také technologie „Sunlight Readability Enhancement“ a mód vysokého jasu, díky nimž nebude čitelnost displeje dělat problém ani za jasného dne. Zlepšení se dočkala také citlivost na dotek, umožňující ovládání i přes rukavice, či jinou tenkou vrstvu.

V jádru telefonu se pak ukrývá dvoujádrový procesor Qualcomm, tepající na frekvenci 1,5 GHz doplněný o standardní 1 GB operační paměti. Paměť uživatelská se pak vyšplhala na 32 GB, oproti konkurenci však bohužel nenabízí slot na paměťové karty, zřejmě z důvodu zachování čistých linií. Energii pak tomuto přístroji dodává baterie o kapacitě 2000 mAh s možností bezdrátového napájení. Ta je ovšem běžnému uživateli nepřístupna /alespoň vám nemůže vrzat zadní kryt/.

Datová výbava nabízí vše myslitelné, včetně LTE, jehož využitelnost je v našich podmínkách bohužel velmi omezená. Telefon by se měl objevit na pultech obchodů v průběhu listopadu, za cenu kolem 15 000 Kč ve žluté, černé, červené, bíle a modré variantě. Pozici na trhu mu bude stěžovat platforma Windows Phone 8. Ta má jistě něco do sebe, ale v konkurenci Androidu a iOS se jí zatím nepodařilo příliš prosadit. Jinak je Lumia 920 špičkový telefon, disponující spoustou toho, na co jsme u Nokie v poslední době vůbec nebyli zvyklí. Inovace.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Mě osobně se líbí krachující společnost, která vsází pořád na svůj ostřílený operační systém, který bych si v telefonu nepřál ani v tom nejtemnějším snu. Nokia to Low

  2. Take kecy 😀 je to nejlepší mobilní OS… Android je nic oproti WP! Mam Lumii, takže vím, o čem mluvím.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony