> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT> Software

Nokie se dočkaly Symbianu Belle

Nokia potvrdila aktualizaci svého Symbianu. Kompatibilní přístroje, které nesou tento systém se už dočkaly, popřípadě v nejbližších dnech dočkají updatu z předešlé verze Anna v některých případech ještě staršího Symbianu S60.

Nahradí je nejnovější verze, která nese název Belle. S tímto systémem se můžeme už setkat v některých Nokiích, jež ho dostali do vínku hned při uvedení na trh, jsou jimi například Nokia 700 a 701.

Updatu se dočkají tyto přístroje N8-00E6-00E7-00X7-00, C7-00C6-01, Nokia 500 a Oro.

Pokud jste majitelem jednoho z těchto smartphonů, můžete se těšit na více ploch, na které můžete vkládat widgety dle libosti, rozšířenější a komplexnější obchod s aplikacemi Nokia Store a na jednu velmi inovatinivní, pokrokovou a s největší pravděpodobností v budoucnu velmi používanou funkci, kterou je NFC, je použitelná k rychlému spárování dvou zařízení, ale také k placení v obchodech, funguje však pouze u přístrojů s NFC čipem.

Tuto službu nabízí například Google, nazývá se Google Wallet, je určena výhradně pro zařízení s Androidem. Dále se dočkáme notifikační lišty, obdobné jak jí známe z iOS či Androidu.

Následující verze systému, jež by měla tato severská společnost představit mají názvy Carla a Donna. Jestli se ale těchto verzí uspořádaných v abecední posloupnosti dočkáme, nevíme. Spekuluje se o tom, že finský gigant uvede poslední Symbianové zařízení již za pár týdnu na veletrhu MWC 2012 a poté už se žádného takového telefonu nedočkáme.

Pokud se tak stane, uvidíme zda vsadí pouze jeden operační systém, kterým by byl Windows Phone. Podrobnosti o této skutečnosti si můžete přečíst v našem předešlém článku na toto téma.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. […] roce však není plánováno ukončení vývoje tohoto systému, a tak se po uvedení updatu Belle můžeme těšit na další. Měl by přijít ve třetím čtvrtletí letošního roku. Podle […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > > Mobilní telefony