Nokie se dočkaly Symbianu BelleAutor: 15/02/2012 1 2136 shlédnutí

Nokia potvrdila aktualizaci svého Symbianu. Kompatibilní přístroje, které nesou tento systém se už dočkaly, popřípadě v nejbližších dnech dočkají updatu z předešlé verze Anna v některých případech ještě staršího Symbianu S60.

Nahradí je nejnovější verze, která nese název Belle. S tímto systémem se můžeme už setkat v některých Nokiích, jež ho dostali do vínku hned při uvedení na trh, jsou jimi například Nokia 700 a 701.

Updatu se dočkají tyto přístroje N8-00E6-00E7-00X7-00, C7-00C6-01, Nokia 500 a Oro.

Pokud jste majitelem jednoho z těchto smartphonů, můžete se těšit na více ploch, na které můžete vkládat widgety dle libosti, rozšířenější a komplexnější obchod s aplikacemi Nokia Store a na jednu velmi inovatinivní, pokrokovou a s největší pravděpodobností v budoucnu velmi používanou funkci, kterou je NFC, je použitelná k rychlému spárování dvou zařízení, ale také k placení v obchodech, funguje však pouze u přístrojů s NFC čipem.

Tuto službu nabízí například Google, nazývá se Google Wallet, je určena výhradně pro zařízení s Androidem. Dále se dočkáme notifikační lišty, obdobné jak jí známe z iOS či Androidu.

Následující verze systému, jež by měla tato severská společnost představit mají názvy Carla a Donna. Jestli se ale těchto verzí uspořádaných v abecední posloupnosti dočkáme, nevíme. Spekuluje se o tom, že finský gigant uvede poslední Symbianové zařízení již za pár týdnu na veletrhu MWC 2012 a poté už se žádného takového telefonu nedočkáme.

Pokud se tak stane, uvidíme zda vsadí pouze jeden operační systém, kterým by byl Windows Phone. Podrobnosti o této skutečnosti si můžete přečíst v našem předešlém článku na toto téma.Autor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Komentáře (1)

[…] roce však není plánováno ukončení vývoje tohoto systému, a tak se po uvedení updatu Belle můžeme těšit na další. Měl by přijít ve třetím čtvrtletí letošního roku. Podle […]

Odpovědět

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!