Mobilní telefonyZe světa IT

Japonská stylovka Sony Xperia U

Japonské Sony představilo dva nové smartphony Xperia U a P. Společně s Xperií S tvoří novou řadu NXT, telefony jsou si designem velmi podobné. Tento nový vzhled je velmi povedený a originální.

Nové Xperie jsou hranaté, mají zajímavě zpracovaná senzorová tlačítka, jež jsou umístěna v průhledném proužku, který je schopen měnit barvu a funguje jako signalizační dioda.

Xperia U

Prvním telefonem který si představíme je ten nejmenší a nejlevnější. Říká si Sony Xperia U, jedná se o nástupce vcelku oblíbené Xperie Ray. Volí sympatické rozměry displeje 3,5 palce, používá technologii TFT LCD a nese rozlišení 480 na 854 bodů. Není to žádný rekordman, spíš stylovka ale zatraceně  povedená. Cílovou skupinou tohoto telefonu budou mladí lidé, kteří od telefonu očekávají průměrné výkony, ale chtějí, aby se líbil.

Tento smartphone dělá unikátním možnost výměnných spodních brad pod displejem, je k dispozici hned několik barevných variací, dále se dá telefon přizpůsobit barevným tématem, které přebarví i proužek s tlačítky. Pohá ní ho křemíkový čip ST-Ericsson U8500, ten v sobě ukrývá dvě jádra taktovaná na jeden gigahertz. Asistuje mu operační paměť velikosti 512 megabajtů.

Sony Xperia U

Přichází se starším Androidem 2.3 Gingerbread. Optika leží v průměru vzadu pět megapixelů, foťák umí nahrávat video v 720 p, tudíž v rozlišení HD. V předu se nachází 1,3 Mpx kamerka pro video hovory. Interní paměť činí pěkných 8 gigabajtů. Energii zajistí článek o 1320 mAh, je to vcelku málo, dvoujádrový procesor přece jen potřebuje dost energie.

Xperia U by se do prodeje měla dostat ve druhém čtvrtletí letošního roku. Designově je velmi povedená, jak známe Sony, měla by být i velmi kvalitní, uvidíme tedy, jaká doopravdy bude.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony