Mobilní telefonyZe světa IT

Šikmooká slečna Sony Xperia P

Japonské Sony představilo dva nové smartphony Xperia U a P. Společně s Xperií S tvoří novou řadu NXT, telefony jsou si designem velmi podobné. Tento nový vzhled je velmi povedený a originální.

Nové Xperie jsou hranaté, mají zajímavě zpracovaná senzorová tlačítka, jež jsou umístěna v průhledném proužku, který je schopen měnit barvu a funguje jako signalizační dioda.

sony xperia p 1

Dalším členem rodiny je přímý nástupce Xperie Neo, říká si P. Tento telefon je velmi elegantní a kvalitně zpracovaný, tvoří ho jeden kus obrobeného hliníku. Hlavním pvkem přední strany je čtyřpalcový TFT LCD, který jako první používá technologii White Magic, jež zaručuje lepší čitelnost i na přímém světle, potěší také snížená spotřeba.

O pohon se stará gigahertzový procesor se dvěma jádry. Napomáhá mu gigabajtová operační paměť RAM. Uživatelská paměť činí 16 GB, což je slušné, přihlédneme-li ke skutečnosti, že je možné ji obohatit o microSD karty. Tak jako u Xperie Neo i v P se setkáme s kvalitním foťákem nesoucím 8 megapixelů. Video umí natáčet ve Full HD rozlišení.

sony xperia p 31

Nabízí velmi široké spektrum konektivity všechny základy má a k nim ještě přidává NFC a microHDMI. O energii se stará vcelku slabý 1305 mAh článek. Bohužel se nesetkáme s Androidem 4 Ice Cream Sandwich, musíme se spokojit s Gingerbreadem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony