Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #12. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Proč Elon Musk podporuje Dogecoin?

Elon Musk říká, že jeho rozhodnutí podpořit DOGE přišlo poté, co ho „spousta lidí, kteří nejsou tak bohatí„, povzbudili, aby altcoin koupil. V rozhovoru pro agenturu Bloomberg prozradil, že jeho vlastní zaměstnanci v továrnách Tesla a SpaceX po něm chtěli, aby memecoin přijal.

Proč Elon Musk podporuje Dogecoin
Proč Elon Musk podporuje Dogecoin?

Miliardář také zdůraznil, že nikdy neřekl, že by lidé měli investovat do kryptoměn a popsal investici Tesly do BTC jako „malé procento našich celkových peněžních aktiv„. To vše přichází v době, kdy Musk a jeho společnosti čelí žalobě ve výši 258 miliard dolarů kvůli obvinění, že pomáhal provozovat „pyramidové schéma Dogecoin„.

Nevyřešené záležitosti v dohodě se společností Twitter

Na jiném místě rozhovoru Musk varoval, že existují nevyřešené záležitosti, které je třeba vyřešit, než bude moci převzít Twitter. Znovu vyjádřil znepokojení nad množstvím falešných, spamových a botových účtů na této sociální síti.

Miliardář však přislíbil, že převezme odpovědnost za „řízení produktu“ s ambicí zajistit, aby jej v budoucnu používalo 50 % světové populace. „Musí to být něco, co lidi osloví. Samozřejmě to nemůže být místo, kde se cítí nepříjemně nebo obtěžováni, jinak ho prostě nebudou používat,“ dodal Musk.

"Nevyřešené záležitosti" v dohodě se společností Twitter
Nevyřešené záležitosti v dohodě se společností Twitter

CryptoPunk získává peníze pro Ukrajinu

NFT CryptoPunk, který byl darován Ukrajině, byl prodán za 90 ETH – vygeneroval více než 100 000 dolarů ve prospěch armády a civilistů. Hodnota CryptoPunku #5364 v posledních měsících výrazně klesla a v březnu, kdy byl poprvé darován, měl hodnotu více než 250 000 dolarů. Není známo, kdo jej koupil.

WeChat zakazuje kryptoúčty

Největší čínská sociální síť zakázala účty související s kryptoměnami a NFT. To je velký problém vzhledem k tomu, že WeChat má 1,1 miliardy uživatelů denně. Zprostředkování převodů digitálních aktiv na této platformě je nyní klasifikováno jako „nelegální podnikání„. Peking loni zahájil nové potírání těžby kryptoměn, a přestože se úředníci k NFT staví odmítavě, je stále možné nakupovat digitální umění za fiat měny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny