Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #13. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Bitfarms opouští strategii HODL

Společnost Bitfarms prodala 3 000 BTC, protože se rozhodla bolestivě změnit svou strategii HODLování bitcoinů, které těží. Těžební společnost potvrdila, že tuto kryptografickou zásobu prodala za přibližně 62 milionů dolarů – což vychází na cenu 20 666 dolarů za minci.

To znamená, že Bitfarms má nyní ve své rozvaze 3 349 BTC. Finanční ředitel Jeff Lucas uvedl, že firma zůstává optimistická ohledně dlouhodobého růstu ceny, ale chce zvýšit likviditu a posílit svou rozvahu v tomto období „extrémní volatility“. Vzhledem k obrovskému množství BTC v držení těžařů existují obavy, že by přetrvávající výprodeje mohly přispět k tlaku na pokles ceny Bitcoinu.

Bitfarms opouští strategii HODL
Bitfarms opouští strategii HODL

Kryptoměnové firmy snižují výdaje na reklamu

Kryptoměnové společnosti snížily své marketingové rozpočty, protože medvědí trh se zhoršuje. Podle deníku The Wall Street Journal vydávají hlavní obchodní platformy nyní o 90 % méně na reklamy na Facebooku, YouTube a dalších sociálních sítích.

A zatímco ještě donedávna kryptoreklamy dominovaly vysílání amerických televizí, přední burzy omezily vysílání vysoce prestižních televizních spotů. Uvedl to analytik společnosti Sensor Tower Dennis Yeh: „Celkově je makroekonomická důvěra nyní dost nízká. Navíc, když je cena bitcoinu nízká, angažovanost v aplikacích a noví zákazníci mají tendenci být nízcí.“

Snoop Doggův žert na NFT v New Yorku

Konference NFT NYC je v plném proudu – mnozí účastníci si udělali dvojí obrázek poté, co zahlédli Snoop Dogga. Ale jak se dalo čekat, ne všechno bylo tak, jak se zdálo.

Reportér NBC Kevin Collier popsal, že šel za Snoopovou ochrankou ve snaze získat rozhovor – a bylo mu řečeno, že to nebude možné. Ptáte se proč? Protože to byl ve skutečnosti imitátor, který byl najat, aby vzbudil vzrušení. Na fotografii jeho VIP průkazu je dokonce vidět, že byl známý jako „Doop Snogg“ – což je chytrá malá zkomolenina rapperova jména.

Tether uvádí na trh nový stablecoin

Dobrá zpráva, pokud jste ve Velké Británii: Tether spouští nový stablecoin, který je navázaný na britskou libru. Bude se jmenovat GBPT a zpočátku bude podporován blockchainem Ethereum. Jeden GBPT se bude rovnat 1 libře. Není to poprvé, co se Tether rozvětvil mimo dolary. Kromě USDT, svého vlajkového aktiva, společnost zavedla také stablecoiny vázané na euro, čínský jüan a mexické peso. To vše přichází poté, co Velká Británie oznámila, že se plánuje stát „globálním kryptocentrem“ – a uznat stablecoiny jako platnou platební metodu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny