Kryptoměny

Cena Bitcoinu neustála nervózní trh. Kam se může propadnou?

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Bitcoin aktuálně nezažívá příliš dobré časy. Může se ještě jeho cena propadnout a kdy se nepříznivý vývoj zastaví?

Bitcoin si od počátku roku prožil pády i vzestupy

S propadem hodnoty se potýkaly Bitcoiny už na počátku letošního roku. Cena se dostala pod hodnotu 41 tisíc dolarů. To byla vůbec nejnižší hodnota od loňského září a v tu dobu o poklesu fascinovaně informovala i česká média.

Kriticky vypadala situace i v březnu. Bitcoin se propadal dál. Oslabení Bitcoinu podle pesimistických předpovědí některých expertů překvapivé nebylo. Zbavovat se rizikových aktiv v nejisté době, jaká nastala nyní kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině, je veskrze logické.

Následně ovšem začala digitální měna posilovat. V dubnu se cena Bitcoinu pohybovala v poměrně stabilním rozmezí 38 až 46 tisíc. To i tak zklamalo předpovědi těch, kteří tvrdili, že turbulence na světových trzích i vysoká inflace vytvoří příznivé podhoubí pro růst této kryptoměny.

V květnu se však předpovědi o rizikových aktivech přece jen naplnily, začátkem měsíce se cena Bitcoinu dostala pod hranici 34 tisíc dolarů. Letos už tak Bitcoin odepsal celkem 27 % své hodnoty. Ztráty se navíc dočkaly i kryptoměny další, například Ethereum.

Jak poznamená vývoj Bitcoinu recese

Podle agentura Bloomberg, kterou citovaly tuzemské zpravodajské servery, se jedná o reakci na narůstající obavy z recese na finančních trzích.

Propadat se kryptoměny začaly v okamžiku, kdy americká centrální banka navýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu do rozmezí 0,75 % až 1 %. To je masivní zvýšení úroků, jaké nemá v uplynulých 22 letech obdoby a současně podle ekonomů i právě předzvěst recese.

Snižující se cena však na druhou stranu konkrétně u Bitcoinu láká i nové investory. Což platí i v Česku, jak vyplývá ze statistik největšího obchodníka Bit.plus. S tím souhlasí i odborníci, kteří jej vidí jako dobrou volbu pro dynamické investování. Bitcoin tak už pozvolna ztrácí status čistě spekulativního aktiva.

A co nás čeká dál? Na Bitcoin v současnosti působí několik protichůdných vlivů. Podle některých tak může klesnout i pod hranici 30 tisíc dolarů, jiní však soudí, že při narůstajícím rozdílu mezi inflací a úroky o něj bude mezi investory zájem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. […] Bitcoin v posledních týdnech nezažívá moc dobré časy. Mnoho firem i retailu likviduje svoje pozice. To se samozřejmě promítá na ceně BTC. Avšak. Sbohem blues medvědího trhu – vítejte v síti fundamentálních věřících. Za poslední týden se počet adres bitcoinových peněženek obsahujících jeden BTC nebo více zvýšil o 13 091. Celkový počet „whalecoinerů“ se vyšplhal na 865 254. […]

  2. […] To znamená, že Bitfarms má nyní ve své rozvaze 3 349 BTC. Finanční ředitel Jeff Lucas uvedl, že firma zůstává optimistická ohledně dlouhodobého růstu ceny, ale chce zvýšit likviditu a posílit svou rozvahu v tomto období „extrémní volatility“. Vzhledem k obrovskému množství BTC v držení těžařů existují obavy, že by přetrvávající výprodeje mohly přispět k tlaku na pokles ceny Bitcoinu. […]

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny