Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #19. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Cryptoqueen na seznamu nejhledanějších osob

Žena obviněná z podvodu na kryptoinvestorech ve výši 4 miliard dolarů byla zařazena na seznam 10 nejhledanějších uprchlíků FBI. Ruja Ignatova, která je nyní známá jako „Cryptoqueen“ – čelí osmi obviněním z podvodu s cennými papíry za své zapojení do vedení společnosti OneCoin.

Prokurátoři tvrdí, že společnost nebyla ničím jiným než pyramidovou hrou, která získala členy, aby nalákali další lidi ke koupi kryptoměny bez hodnoty. Byla popsána jako „jedno z největších Ponziho schémat v historii“ – a údajně byla „dokonale načasována“ tak, aby se shodovala se zběsilými spekulacemi, které byly pozorovány v prvních dnech kryptografických trhů.

NFT tahá za koberec, podezřelé ICO, kryptografičtí Ponziové

Americké ministerstvo spravedlnosti má napilno – odhalilo trestní oznámení proti šesti obviněným z podvodů souvisejících s kryptoměnami. Podle úředníků se obvinění týkají čtyř samostatných případů, včetně největšího NFT schématu, které dosud řešili.

NFT tahá za koberec, podezřelé ICO, kryptografičtí Ponziové
NFT tahá za koberec, podezřelé ICO, kryptografičtí Ponziové

Jinde byli tři muži obviněni v souvislosti s „globálním Ponziho schématem založeným na kryptoměnách, které od investorů vygenerovalo přibližně 100 milionů dolarů„. Uvedli to státní zástupci: „Tyto případy slouží jako zásadní připomínka toho, že někteří podvodníci se skrývají za módní hesla, ale nakonec se prostě snaží oddělit lidi od jejich peněz.“

Nová obvinění kvůli velkému podvodu s bitcoiny

Byla vznesena obvinění kvůli jednomu z největších podvodů v historii Bitcoinu. Společnost Mirror Trading International je obviněna z vylákání více než 29 000 BTC od 23 000 lidí. Mnozí z nich byli ze Spojených států.

Ačkoli hodnota tohoto Bitcoinu od té doby poměrně výrazně klesla, Komise pro obchodování s komoditními futures ji obvinila z toho, že sdružila 1,7 miliardy dolarů. CFTC uvedla, že tento pool byl obecně provozován jako Ponziho schéma, a dodala: „Ve skutečnosti bylo i to málo obchodování, které obžalovaní prováděli, ztrátové a v podstatě zpronevěřili všech nejméně 29 421 BTC přijatých od účastníků.“

Jak budou NFT vypadat na Facebooku

Nové snímky obrazovky odhalily, jak Facebook plánuje integrovat NFTs. Navdeep Singh, který pracuje v produktovém týmu Meta, sdílel obrázky, které ilustrují, jakou roli bude digitální umění na sociální síti hrát. Obrázky naznačují, že sběratelé NFT budou moci připojit své peněženky k Facebooku, sdílet příspěvky se svými oblíbenými obrázky a dokonce přidat na svůj profil záložku „digitální sběratelství„.

Jak budou NFT vypadat na Facebooku (Zdroj: @navdeep_ua)
Jak budou NFT vypadat na Facebooku (Zdroj: @navdeep_ua)

V rozhovoru pro TechCrunch mluvčí společnosti Meta vysvětlil, že zavádění na Facebooku bude zpočátku pomalé a pouze vybraný počet tvůrců bude moci sdílet své NFT. Časem se také počítá s tím, že sběratelé NFT budou moci křížově publikovat na Instagramu a Facebooku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny