Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #22. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Elon Musk odstoupil od dohody s Twitterem

Je to oficiální: Elon Musk chce odstoupit od dohody o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů. Miliardář tvrdí, že sociální síť porušila několik ustanovení jejich dohody. Generální ředitel společnosti Tesla si často stěžuje na počet spamových účtů na Twitteru – tvrdí, že skutečný počet je vyšší, než platforma uvádí.

Elon Musk odstoupil od dohody s Twitterem
Elon Musk odstoupil od dohody s Twitterem

Trapné je, že z podmínek dohody vyplývá, že se Musk vzdal určitých práv na due diligence, a je velmi pravděpodobné, že by kvůli vypovězení smlouvy mohl mít na krku poplatek ve výši 1 miliardy dolarů. Twitter opakovaně prohlásil, že je odhodlán dotáhnout dohodu do konce, přičemž kritici tvrdí, že Musk se zastyděl, protože akcie společnosti v poslední době výrazně klesly.

…a pak trolluje Twitter na Twitteru

Bizarním způsobem se Musk vyjádřil ke svému rozhodnutí odstoupit. Na stránkách, které už nekupuje. Zveřejnil meme, na kterém jsou čtyři výroky – a čtyři obrázky Elona Muska. První se zmiňuje o tom, jak Twitter původně zatlačil na pokus o převzetí, přičemž miliardář vypadá poměrně pobaveně. Dále tvrdí, že technologický gigant odmítl zveřejnit, kolik je na platformě spamových účtů.

Musk se tomu směje. Třetí se zmiňuje o hrozbě, že Twitter zahájí právní kroky, aby zajistil uskutečnění transakce. Generální ředitel společnosti Tesla je na snímku vyfocen s úsměvem. A v neposlední řadě mem poukazuje na to, že sociální síť nyní „bude muset u soudu zveřejnit informace o botech“ – Musk je přitom viděn, jak zaklání hlavu a usilovně se směje.

Twitter povolává právníky

Zprávy naznačují, že Twitter si najal advokátní kancelář Wachtell, Lipton, Rosen & Katz, aby se postarala o tuto nadcházející právní bitvu – a začátkem tohoto týdne bude podána žaloba u kancléřského soudu v Delaware.

Twitter povolává právníky
Twitter povolává právníky

Někteří analytici dokonce tvrdí, že Muskova obvinění jsou „nepodložená“ – a jeho tvrzení, že Twitter uvádí investory v omyl kvůli falešným uživatelům, je pouze pokusem vzdát se akvizice bez zaplacení poplatku. Hlavní Muskova motivace pravděpodobně souvisí s poklesem ceny akcií Twitteru – hluboko pod 54,20 dolaru za akcii, které nabízel na začátku tohoto roku.

A poslední zvrat v tomto dramatu způsobil ještě větší karambol. V pondělí ráno před zahájením obchodování se cena akcií Twitteru pohybovala na úrovni 34,35 USD, což představuje pokles o 6,7 %.

Investoři se na Bitcoin dívají sklesle

Podle nového průzkumu je pravděpodobnější, že Bitcoin spadne na 10 000 USD, než že zrychlí na 30 000 USD. Podle agentury Bloomberg se 60 % těch, kteří odpověděli na průzkum MLIV Pulse, domnívá, že BTC nejdříve spadne na nová minima.

Novinky z kryptosvěta #21. Nejzajímavější příběhy dneška

Možná si říkáte, že regulace kryptoměn teď není prioritou, když se trhy dramaticky zmenšily. Není tomu tak, říká Bank of England. Podle úředníků má tato technologie ve finančním systému „skutečný potenciál“ – přičemž náhlý kolaps Terry ukázal, proč jsou přísnější pravidla nutná.

Zbylých 40 % si myslí, že další pokles je omezený a že největší světová kryptoměna může v následujících měsících získat zpět ztracené pozice. Jak uvádí zpráva agentury Bloomberg, odvětvím „otřásly problémy věřitelů, zhroucené měny a konec pandemie politiky snadných peněz„. Drobní investoři častěji označovali kryptoměny za „samý odpad“ než profesionální investoři.

Man City dostane novou krypto soupravu

Sponzorské smlouvy na velké peníze se sportovními týmy vyschly s nástupem medvědího trhu – ale ne úplně. Společnost OKX oznámila, že její logo bude v sezoně 2022-23 zdobit tréninkové soupravy Manchesteru City. Budou ho nosit první týmy mužů a žen a svou premiéru by mělo mít ještě tento měsíc.

Burza uvádí, že vidí „silnou paralelu“ mezi svými uživateli a trénujícími fotbalisty, a dodává: „Co jiného by mohlo ztělesňovat nejvyšší úroveň přípravy, vytrvalosti a mentální disciplíny lépe než tréninkový kemp Manchesteru City? Nyní, v těchto rozkolísaných podmínkách medvědího trhu, je více než kdy jindy důležité být co nejlépe připraven.“

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny