Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #21. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Pravidla jsou po pádu šifrovacího systému stále potřeba

Možná si říkáte, že regulace kryptoměn teď není prioritou, když se trhy dramaticky zmenšily. Není tomu tak, říká Bank of England. Podle úředníků má tato technologie ve finančním systému „skutečný potenciál“ – přičemž náhlý kolaps Terry ukázal, proč jsou přísnější pravidla nutná.

A přestože imploze kryptoměn tentokrát neměla dopad na konvenční trhy, ekonomové se obávají, že by v budoucnu mohla. Zástupce guvernéra Sir Jon Cunliffe dodal: „Technologie nemění zákony ekonomiky, financí a rizik… Pokud je aktivum spekulativní a nemá žádnou vnitřní hodnotu, má pouze takovou hodnotu, jakou za něj někdo zaplatí, může při ztrátě důvěry rychle klesnout.“

Žádný burzovní debut pro eToro

Společnost eToro upouští od plánovaného debutu na burze. Burza se měla spojit s účelovou akviziční společností – SPAC – s názvem FinTech Acquisition Corp. V. V úterním oznámení však obě firmy oznámily, že se vzájemně dohodly na ukončení plánované fúze.

Žádný burzovní debut pro eToro
Žádný burzovní debut pro eToro

Určité podmínky uzavření měly být splněny do 30. června, ale termín nebyl dodržen „navzdory veškerému úsilí stran„. Generální ředitel a spoluzakladatel společnosti eToro Yoni Assia připustil, že to nebyl kýžený výsledek, ale dodal: „Naše základní podnikání zůstává zdravé, naše rozvaha je silná a bude i nadále vyvažovat budoucí růst se ziskovostí.“

Nexo se vrhá na Vauld

Společnost Nexo oznámila, že hodlá získat „až 100 %“ společnosti Vauld. Stalo se tak několik hodin poté, co se konkurenční poskytovatel krypto půjček stal posledním, kdo oznámil, že zastavuje výběry. V pondělí Vauld varoval, že čelí problémům kvůli „volatilním tržním podmínkám“ – od 12. června si zákazníci vybrali téměř 200 milionů dolarů.

Novinky z kryptosvěta #20. Nejzajímavější příběhy dneška

Je to oficiální: peněženka Novi je mrtvá. Meta, mateřská společnost Facebooku, oznámila, že její produkt odsouzený k zániku bude ukončen 1. září. Současné uživatele v USA a Guatemale vyzývá, aby si převedli prostředky na jiný bankovní účet.

Společnost má 800 000 zákazníků a silné zastoupení v Asii. Generální ředitel společnosti Vauld Darshan Bathija tvrdí, že jeho tým „neúnavně pracuje“ na tom, aby se klienti opět setkali se svými prostředky. Dodal: „Vauld se snaží poskytovat dlouhodobou hodnotu všem zákazníkům a věříme, že přechod pod hlavičku Nexo tomu výrazně napomůže.“

V Číně došlo k obrovskému úniku dat

Hacker tvrdí, že ukradl data patřící jedné miliardě obyvatel Číny. Nabízí k prodeji 23 TB dat – včetně jmen, adres a telefonních čísel – za 10 BTC, což má podle současného tržního kurzu hodnotu asi 195 000 dolarů.

Podle generálního ředitele společnosti Binance Changpenga Zhaa mohly být ohroženy i další citlivé informace – včetně policejních a lékařských záznamů. Varoval, že to má dopad na odhalování a prevenci hackerů při provádění škodlivých činů, a vyzval burzy, aby zvýšily bezpečnostní opatření. Binance, mateřská společnost CoinMarketCap, „již zintenzivnila ověřování potenciálně postižených uživatelů„.

Ekonomika tvůrců. Jak jsme k ní dospěli a proč potřebujeme její upgrade na Web3

Vyvolává ve vás pojem „ekonomika tvůrců“ představu nějakého idealistického prostředí, kde jsou klíčovými hodnotami kreativita, autenticita a vášeň? Kde opravdoví Michelangelové a da Vinciové pohánějí pokrok díky svému talentu, aniž by se museli celý život lopotit s jídlem a dokazovat, že mají šanci být posmrtně uznáni?

Opera představuje „Crypto Browser Project“ v betě. Nabízí přístup k Web 3.0

Opera, společnost stojící za populárním, multiplatformním webovým prohlížečem, dnes představuje svůj projekt „Crypto Browser Project“, který uživatelům nabízí přímý a bezproblémový přístup ke službám Web 3.0 s beta verzemi. Okamžitě k dispozici pro Windows, Mac a Android.

Ačkoli kreativita existuje stejně dlouho jako lidstvo, začali jsme o ní jako o novém ekonomickém paradigmatu mluvit teprve nedávno. A co víc, nyní o ní dokonce mluvíme v dimenzi Web3. Abychom lépe pochopili, o co se jedná, projděme si nejprve zákulisí ekonomiky tvůrců. Jak jsme se sem vlastně dostali? Pohled do minulosti je často skvělým způsobem, jak získat skutečný vhled do toho, co se děje dnes. Slibuji, že vás to nepřiměje zívat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny