Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #31. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Influencer popírá „směšná“ obvinění

Samozvaný „on-chain slídil“ ZachXBT obvinil kryptoinfluencera Larka Davise, že svému publiku propaguje projekty s nízkou kapitalizací: „jen proto, aby se na ně krátce poté vykašlal„. Ve vlákně zveřejněném ve čtvrtek Zach uvedl osm příkladů a uvedl, že Larkovu peněženku objevil poté, co ji propojil s NFT zveřejněným na Twitteru. Davis se proti těmto obviněním ohradil a označil je za „směšné„.

ZachXBT tvrdil, že v těchto případech bylo vyloženo 1,2 milionu dolarů v altcoinech s nízkou kapitalizací – popsal to jako „jeden z nejhorších případů dumpingu na následovníky, které jsem viděl„. Davis uvedl, že prodej tokenů po uvedení na trh je „běžnou investiční praxí„, a dodal: „Na prodeji a vydělávání peněz také není nic špatného.“

Facebook a Instagram zintenzivňují zavádění NFT

Každý uživatel Facebooku a Instagramu v USA nyní může sdílet své NFT a křížově je zveřejňovat na obou sociálních sítích. Společnost Meta také potvrdila, že k této funkci mají nyní přístup všichni ve 100 zemích, kde jsou digitální sběratelské předměty na Instagramu dostupné.

Facebook a Instagram zintenzivňují zavádění NFT…
Facebook a Instagram zintenzivňují zavádění NFT

Technologický gigant pomalu, ale jistě rozšiřuje kryptografické sběratelské předměty mezi své uživatele a říká, že se zveřejňováním nebo sdílením NFT nejsou spojeny žádné poplatky. Znamená to, že miliony lidí mohou nyní komunikovat s tokeny na hlavních stránkách, což by mohl být přelomový okamžik pro jejich přijetí. Testy probíhají již několik měsíců. Do akce se zapojil i Mark Zuckerberg a prodává NFT verzi své baseballové kartičky z dětství.

…ale v Metě se stahují bouřková mračna

To vše se děje v době, kdy se v Metě začínají stahovat mračna a Mark Zuckerberg poprvé v historii oznámil plány na snížení počtu zaměstnanců společnosti. Podle agentury Bloomberg firma plánuje první velké snížení rozpočtu od svého založení v roce 2004 – týmy budou restrukturalizovány, aby se snížily náklady.

Zuckerberg se nechal slyšet, že: „Doufal jsem, že se ekonomika již více stabilizovala. Ale z toho, co vidíme, to zatím nevypadá, takže chceme plánovat poněkud konzervativně.“ Meta se potýká s tvrdou konkurencí TikToku, který láká mladší uživatele. Sociální síť také agresivně investuje do metaverze, ale někteří analytici zůstávají skeptičtí.

Proč může být medvědí trh dobrá věc

Dramatický pád na trzích s kryptoměnami je podle vedoucích pracovníků dobrá věc. Ve svém projevu na technologickém summitu agentury Bloomberg v Londýně partnerka společnosti Atomico Irina Haivasová uvedla, že propad cen vyřadil „turisty„. Uvítala, že trh opustil humbuk a tvrdila, že podnikatelé v oblasti kryptoměn „chtějí spíše budovat něco udržitelnějšího, než kolem toho spekulovat„.

Další účastník panelu, Edward Cooper ze společnosti Revolut, uvedl, že medvědí trh se postaral i o kryptografické společnosti, které vznikly bez životaschopného obchodního modelu. Dodal: „Pak odliv odezní a ty s dobrými obchodními modely přežijí a stanou se silnějšími.“

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny