Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #4. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

PayPal představuje dlouho očekávanou funkci pro šifrování

PayPal rozšiřuje svou nabídku kryptoaktiv a nyní umožní uživatelům přesouvat digitální aktiva do jiných peněženek a na burzy. Platební gigant tuto novinku potvrdil ve svém prohlášení, díky čemuž zákazníci získají větší flexibilitu při posílání kryptoměn svým přátelům a rodině.

Ačkoli PayPal již nějakou dobu umožňuje uživatelům v USA a Velké Británii nakupovat a prodávat kryptoměny, jeho nabídka byla omezena na Bitcoin, Ether, Litecoin a Bitcoin Cash. Další zdroj frustrace se týkal toho, že uživatelé nemohli převádět prostředky konkurentům, aby si koupili jiné altcoiny nebo si pořídili NFT.

Talentové centrum společnosti Coinbase vyvolává pozdvižení

Společnost Coinbase se snaží napravit škody poté, co zrušila nabídky práce kvůli zmrazení náboru zaměstnanců – její řešení však vyvolává obočí. Burza spustila Talent Hub, kam mohou ti, kterých se „změny v náboru“ dotkly, přidat svá jména. Doufá, že náboráři pak budou tuto databázi prohledávat a uloví odborníky, kteří už nemají práci, na kterou by se mohli těšit.

coinbase logo
Talentové centrum společnosti Coinbase vyvolává pozdvižení

Na kryptografickém Twitteru se to ale příliš nepovedlo. Jak napsal jeden z nich: „Takže si to ujasněme, zaplatili jednomu chlápkovi 600 milionů dolarů za vybudování NFT tržiště a teď mají pracovní nástěnku pro všechny mladé talenty, které na poslední chvíli vyřadili, protože si to nemohou dovolit?“.

Bitcoináři brání krypto a útočí na kritiky

Skupina aktivistů za lidská práva v dopise Kongresu obhajuje Bitcoin a útočí na kritiky kryptoměn. Tvrdí, že BTC má zásadní význam pro finanční začlenění a posílení postavení, protože ho může používat kdokoli na Zemi. Signatáři také tvrdí, že existuje nespočet příkladů, kdy toto digitální aktivum změnilo život k lepšímu – včetně Afghánistánu a Hongkongu. To vše je reakcí na jiný otevřený dopis zaslaný Kongresu skeptiky, kteří varovali, že taková aktiva jsou „riskantní, chybná a neověřená“.

Ti, kteří zpochybňovali hodnotu bitcoinu, byli obviněni, že většinou pocházejí ze zemí, kde jsou stabilní měny a svoboda slova normou.

Odhaleno: Kdo je další, kdo zavede CBDC

Jamajka odhalila, že se stává další zemí, která zavede digitální měnu centrální banky na celostátní úrovni. Jamajská centrální banka dostala po hlasování v Senátu země zelenou k tomu, aby začala vydávat CBDC jako zákonné platidlo. Příchod digitálního aktiva známého jako Jam-Dex (nezaměňovat s decentralizovanými burzami) následuje po úspěšném zkušebním provozu, který proběhl koncem loňského roku.

Doufá se, že CBDC bude přínosem pro ty, kteří na Jamajce nemají bankovní účet – nedostatek finančních prostředků nebo dokladů totožnosti je často překážkou pro ty, kteří chtějí mít přístup k finančním službám.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny