Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #5. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Seth Green se znovu setkal s ukradeným Bored Ape

Seth Green se znovu setkal se svým Bored Ape NFT – ale stálo ho to draho. Herec se snažil získat Bored Ape #8398, kterému říká Fred, zpět do své peněženky.

Fred se totiž chystá hrát hlavní roli v televizním pořadu s tématikou NFT. Záznamy blockchainu ukazují, že 165 ETH bylo převedeno na adresu, která patří @DarkWing84 – tajemné postavě, která měla Bored Ape v držení. DarkWing84, známý také jako pan Cheese, řekl BuzzFeedu, že netušil, že NFT byl skutečně ukraden – a trval na tom, že nákup byl proveden v dobré víře.

Seth Green se znovu setkal s ukradeným Bored Ape
Seth Green se znovu setkal s ukradeným Bored Ape

Edge vypíná „důvěrnou kartu Mastercard“

Společnost Edge potvrdila, že její nová karta „Confidential Mastercard“ byla dočasně deaktivována kvůli „neočekávaným problémům“. Kryptografická společnost způsobila poprask, když představila svou novou debetní kartu, mimo jiné proto, že umožňuje uživatelům nakupovat anonymně a bez nutnosti procházet kontrolou Know Your Customer (KYC).

Oznámení však bylo zkaleno tím, že společnost Mastercard sdělila společnosti CoinMarketCap, že neschválila, aby její značka byla s takovým produktem spojována. Ve čtvrteční aktualizaci se společnost Edge „upřímně omluvila“ za nepříjemnosti.

Jay-Z a Jack Dorsey spouštějí Bitcoin Academy

Jay-Z a Jack Dorsey se spojili, aby spustili Bitcoinovou akademii. Bezplatné kurzy budou k dispozici osobně i online. Zapsat se do nich budou moci obyvatelé Marcy Houses – oblasti v Brooklynu, kde Jay-Z vyrůstal. Doufá se, že tyto kurzy „posílí komunitu znalostmi“ a odstraní překážky, které mohou obklopovat získání finančního vzdělání.

Jak vysvětlují jejich oficiální webové stránky: „Vize bitcoinu je taková, že nemá bariéry, ale nedostatečný přístup k finančnímu vzdělání je bariérou. Stále je těžké jej používat pro každodenní potřeby. Navíc lidé potřebují zařízení a datové tarify.“

Co se tento týden stalo v NFT?

CoinMarketCap se podíval na nejzajímavější události v oblasti NFT – od Kanye Westa, který i přes dřívější neochotu podal patent na NFT a metaverse, až po Nexon, který spustil NFT hry pod názvem MapleStory.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny