Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #8. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Fed představil největší zvýšení sazeb od roku 1994

Federální rezervní systém oznámil největší zvýšení úrokových sazeb od roku 1994. Zvýší se o tři čtvrtiny procentního bodu – 75 bazických bodů – a americká centrální banka předpokládá pokračující zvyšování ještě v tomto roce.

Ekonomové bojují za to, aby se inflace dostala pod kontrolu, přičemž index spotřebitelských cen v květnu prudce vzrostl na 8,6 %. To trhy překvapilo a Fed obvinilo, že nedělá dost pro řešení krize životních nákladů. Bitcoin zůstal v době oznámení nad psychologicky významnou hranicí 20 000 dolarů – a brutální výprodeje dříve ve středu souvisely s nervozitou z toho, co bude oznámeno.

Saylor říká, že MicroStrategy je „v pohodě“

Michael Saylor obhajoval rozhodnutí společnosti MicroStrategy investovat ve velkém do Bitcoinu. Tlumení obav kolem úvěru ve výši 205 milionů dolarů, který má firma Business Intelligence s SIlvergate Bank – je podpořen BTC, řekl CNBC, že MicroStrategy je „10x overcollateralized právě teď.“

MicroStrategy
Saylor říká, že MicroStrategy je „v pohodě“

Generální ředitel dodal: „Věc s maržovými výzvami je mnoho povyku pro nic. Jen mě to proslavilo na Twitteru, takže si toho vážím. A trollové na Twitteru mě rádi bijí, protože jim to přináší angažovanost.“ Saylor dále zdůraznil, že maržový úvěr je dobře řízený – a jeho společnost je „v pohodě“ díky rozvaze.

Generální ředitel společnosti Celsius prolomil své mlčení

Zneuznaný generální ředitel společnosti Celsius Network prolomil na Twitteru své mlčení – zákazníci této krypto půjčovny nyní již čtvrtý den nemají přístup ke svým digitálním aktivům. Generální ředitel Alex Mashinsky zdůraznil, že jeho tým pracuje nonstop: „Vaše trpělivost a podpora pro nás znamenají celý svět.“

Jeden z uživatelů, který reagoval na Maščinského příspěvek na Twitteru, měl jednoduchý vzkaz: Nezklamte mě. Henry napsal: „Měl jsem 45 ETH, které jsem šetřil na svůj nový dům. Pláču a modlím se k Bohu, abych ty peníze mohl vybrat. Trvalo mi čtyři roky a každý týden jsem pracoval 100 hodin, než jsem našetřil. Nemůžu spát.“

Tether odmítá „falešné zvěsti“

Tether odsoudil falešné zvěsti kolem svého portfolia komerčních papírů, protože rostou obavy, že největší stablecoin na světě je náchylný ke kolapsu během medvědího trhu. Společnost, která digitální aktivum vydává, ve svém prohlášení odmítla tvrzení, že 85 % jejího portfolia komerčních papírů pochází z asijských trhů – a že se v současné době obchoduje s 30% diskontem.

S varováním, že prostí uživatelé riskují největší úder, protože koordinované fondy vydělávají na nejistotě, Tether dodal: „Tyto zvěsti jsou zcela nepravdivé a pravděpodobně se šíří s cílem vyvolat další paniku, aby se generovaly další zisky z již tak napjatého trhu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny