Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #9. Nejzajímavější příběhy dneška

novinky krypto
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Proč je letošní kryptozima jiná

V roce 2018 se Bitcoin během jednoho roku propadl o více než 80 %. Z 20 000 dolarů na 3 600 dolarů. Podle vedoucího výzkumu společnosti CMC je však tentokrát situace jiná.

Alice Liu v nové poznámce píše: „Poprvé se kryptoměny dostávají do medvědího trhu, když se očekává, že i globální trhy se dostanou do negativního výhledu. Když globální ekonomický výhled není jasný, zesiluje to strach v oblasti kryptoaktiv.“ Podle ní chmurný obrázek „škodí kryptu dvěma způsoby“ – nejenže investoři častěji prodávají a krystalizují ztráty, ale na současných úrovních je menší ochota „nakupovat dip“.

Elon Musk žalován o 258 MILIARD dolarů

Elon Musk, stejně jako společnosti Tesla a SpaceX – je žalován o 258 miliard dolarů na základě obvinění, že všichni hráli zásadní roli v provozování „pyramidového systému Dogecoin„. Žalobu podal Keith Johnson, americký investor, který byl v důsledku svého jednání „ošizen o peníze„.

dogecoin
Elon Musk žalován o 258 MILIARD dolarů

Soudní dokumenty podané v New Yorku tvrdí: „Musk využil svého postavení nejbohatšího muže na světě k provozování a manipulaci pyramidového systému Dogecoin za účelem zisku, zviditelnění a pobavení.“

Za něco málo přes čtyři měsíce loňského roku vzrostla hodnota DOGE o 18 000 % – dosáhla maxima 73 centů. Od té doby se však memecoin propadl o 92 %. Spoluzakladatel Dogecoinu, Billy Markus, říká, že žaloba je stupidní.

…a účastní se celonárodní schůzky Twitteru

A co se týče dalších událostí, Musk prohlásil, že pro Twitter dává smysl integrovat krypto platby. Miliardář hovořil na setkání všech zaměstnanců sociální sítě – navzdory tomu, že se jeho plánované převzetí v posledních týdnech zadrhlo.

Podle serveru CoinDesk řekl: „Mělo by smysl integrovat platby do Twitteru, aby bylo snadné posílat peníze tam a zpět.“ (pozn. překl.: v tomto bodě jsou peníze v podstatě digitální a už nějakou dobu.) Na jiném místě virtuálního setkání Musk naznačil, že Twitter může nakonec propouštět zaměstnance kvůli ekonomickému klimatu, a řekl: „Náklady převyšují příjmy. To není dobrá situace.

Co se tento týden stalo v NFT?

Společnosti CoinMarketCap a Nansen se podívají na nejzajímavější události v oblasti NFT – od Setha Greena, který zaplatil 300 000 dolarů za svou ukradenou Bored Ape, až po plány Netflixu na NFT Stranger Things, které čelí odporu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny