Kryptoměny

Novinky z kryptosvěta #1. Nejzajímavější příběhy dneška

Novinky z kryptosveta
Foto: pixabay.com, Tag: NZK

Představen senátní návrh zákona o kryptoměnách

Byl představen nový návrh zákona, který by mohl změnit způsob regulace kryptoměn v USA. Zákon o odpovědných finančních inovacích navrhuje daňové výjimky pro spotřebitele, kteří používají digitální aktiva k nákupům – a také pro těžaře. Komise pro cenné papíry a burzy by mezitím ztratila dohled nad digitálními aktivy, pravomoci by místo toho připadly Komisi pro obchodování s komoditními futures.

Předkladatelkami návrhu zákona jsou republikánská senátorka Cynthia Lummisová a její demokratická kolegyně Kirsten Gillibrandová. Bohužel však vzhledem k blížícím se volbám v polovině volebního období není zaručeno, že tento návrh zákona v dohledné době projde… pokud vůbec.

Elon Musk hrozí, že ukončí dohodu se společností Twitter

Ano, drama kolem převzetí Twitteru neutichá. Elon Musk, který na Twitteru vyjadřoval své stížnosti na tuto sociální síť, se nyní obrací na právníky. Právní tým miliardáře sepsal dopis, v němž tvrdí, že technologický gigant odmítá poskytnout informace týkající se spamu a falešných účtů.

elon moon doge
Elon Musk hrozí, že ukončí dohodu se společností Twitter

Zatímco Twitter tvrdí, že 5 % jeho uživatelů není skutečných, Musk se domnívá, že toto číslo může být mnohem vyšší. Generální ředitel společnosti Tesla nyní hrozí, že od akvizice zcela odstoupí, pokud nedostane požadované informace. Kritici tvrdí, že Musk se snaží najít záminku, jak z obchodu uniknout po prudkém poklesu ceny Tesly.

Temný den pro kryptoměnové influencery?

Anonymní uživatel Twitteru tvrdí, že se chystá zveřejnit 137 GB chatů na Telegramu, které obsahují usvědčující informace o kryptoinfluencerech. Podle @adyingnobody tato data shromažďují už roky. Mají se objevit důkazy o vysoce postavených osobách, které diskutují o tahání koberců – a zřejmě i důkaz, že prostřednictvím aplikace byly zorganizovány tři atentáty. Tvrdí, že se rozhodli tyto údaje zveřejnit, protože „umírají na nemoci, které pustoší mé tělo“ – a chtějí udělat správnou věc. Nepodařilo se nám ověřit, zda tato data existují, a někteří uživatelé Twitteru se obávají, že jde o podvod.

Generální ředitel Epic Games útočí na tokeny Fortnite

Generální ředitel společnosti stojící za hrou Fortnite zdůraznil, že hra nemá vlastní kryptoměnu. Šéf Epic Games Tim Sweeney také přislíbil, že právníci jeho firmy podniknou kroky – a kritizoval burzy, které tato digitální aktiva nabízejí. Na Twitteru jeden účet pro tokeny Fortnite přímo označil za „podvod“.

Ti mu však poněkud komicky vrátili úder – popřeli, že by šlo o podvod, a označili se za komunitní projekt, který budují fanoušci. To vše se Sweeneymu nelíbilo a řekl, že stále používají značku a obrázky Fortnite bez povolení „k propagaci nesouvisejícího projektu“.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny