Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Symbian Carla míří na finské krásky

Operační systém s domovinou ve Finsku se v poslední době netěší zrovna největší popularitě. Vypadá to, že si s touto skutečností v Nokii příliš hlavu nelámou.

Dovedou ho až do konce, posléze pak plně přejdou na Windows Phone.

symbian belle

V letošním roce však není plánováno ukončení vývoje tohoto systému, a tak se po uvedení updatu Belle můžeme těšit na další. Měl by přijít ve třetím čtvrtletí letošního roku. Podle abecední posloupnosti si bude říkat Carla a přinese hned několik zajímavých novinek. V tomto období se na plnou aktualizaci počítá pouze se třemi smartphony Nokia 603, 700 a 701.

Některé starší sestry dostanou Carlu také, nebude jim však dopřána plná funkčnost a vybavenost jako mladším členům rodiny. Jsou jimi Nokia N8, C7, E7, E6, X7 a C6-01.

A na co se to vlastně můžeme těšit?

V první řadě se bude jednat o lepší optimalizaci NFC, dále zcela nový prohlížeč, který bude disponovat vyšší rychlostí a lepší intuitivitou ovládání. Nesmíme také opomenout vylepšený hudební projev Dolby Surround a širší portfolio widgetů.

Uvidíme, za jak dlouho a jestli vůbec Nokia opustí Symbian a začne s plně čistým štítem. Pokud bude pokračovat v dosavadní vývojové křivce, stane se následovníkem standardů, jež diktuje Android. Stále však apeluji, kde je Meego a proč se nemohou prvky z něj objevit na Symbianu, který nejspíš jen dožívá.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony