Mobilní telefony >

Nubia Z5: Nové high-endy od ZTE

nubia logo freebit
Foto: Nubia

Čínská společnost ZTE světu odhalila novou značku svých smartphonů určených především pro nadšence high-endových modelů s názvem Nubia. Právě v těchto dnech unikly informace o prvním modelu z této řady, který nese jméno Nubia Z5.

Smartphone ZTE Nubia Z5 s Androidem
Nubia Z5: Nové high-endy od ZTE

Hlavními lákadly budou 5 palcový displej s Full HD rozlišením, 13 megapixelový fotoaparát a výkonný čtyřjádrový procesor, u kterého zatím neznáme výrobce ani typ. Předností u těchto telefonů jest precizní displej s vysokým počtem pixelů na palec /ppi/, možná srovnatelný i s modelem HTC Droid DNA, jež je k dispozici prostřednictvím amerického operátora Verizon.

“Ač patří tuzemský mobilní trh mezi nejrozvinutější v Evropě, daří se nám na něm velmi dynamicky růst. Na tento trend chci dále navázat jak v retailovém prodeji koncových zařízení, tak v ještě intenzivnější spolupráci s českými operátory. Významným úkolem bude také představení nové značky Nubia, pod kterou chceme nabízet nejlépe vybavená high-end zařízení,” uvedl Čchen-čchi.

Přestože je mobilní telefon poměrně velký, jeho tloušťka bude pouze 7.6 mm, což není na čínské poměry vůbec špatné. V některých zemích se dostane do oběhu již během prosince letošního roku, další informace pro vás připravujeme, takže bedlivě sledujte náš web.

Určitě se o své poznatky, doplňující informace či drobné recenze podělte do komentářů níže či pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Mobilní telefony >