Mobilní telefonyZe světa IT

Nokia 808 PureView k mání v Česku

Nokia se na letošním MWC v celku pochlapila, představila totiž smartphone, který to svou optikou nandá kdejaké zrcadlovce. A o čem bude řeč? O modelu 808 PureView, který poskytne 41 MPx optický snímač Carl Zeiss s podporou Full HD záznamu. AMOLED displej má rozlišení 360 krát 640 bodů a úhlopříčka činí celé čtyři palce.

Nokia 808 PureView

Jak již nadpis napovídá, právě v České republice se začíná prodávat dlouho očekávaný chytrý telefon Nokia 808 PureView. Cena novinky je oficiálně výrobcem stanovena na 15 990 Kč, pokud půjde o šedý dovoz, horentní suma může ještě o pár tisícovek klesnout. Cenu můžete sledovat na grafu níže.

Uvnitř smartphone vládne 1.3 gigahertzový procesor, což je oproti čtyřjádru od HTC opravdu na nízké úrovni. Křemíku sekunduje 512 megabajtů pamětí RAM. Společnost ale určitě vsází na již ostřílené technologie, jako je systém Symbian Belle. Operační systém je v tomto případě decentně poladěn a je nenáročný vůči hardwaru. Jedná se o Nokia Belle Feature Pack 1.

Rozměry přístroje jsou 123,9 krát 60,2 krát 13,9 mm s hmotností 169 gramu. Opticky naladěný telefon je dost těžký, což je jeden z hlavních neduhů produktu. To vše ale kompenzuje snímač, který si s prostorem dokáže kvalitně poradit.

808čka propůjčí standardní konektivitu. GPS, WiFi či HDMI konektor. Interní úložiště je postavené na hodnotě 16 gigabajtů, které lze bez problému rozšířit o microSD karty.

Půjde o spásu, která finské Nokii alespoň trochu upevní její postavení na trhu, nebo se bude jednat o nezajímavý telefon, který si své uživatele jen těžce najde?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Nokia už asi neví kudy že? 😀 … ale ve foťákach se taky nechytne, radši ať zavřou krám..

    1. Jejich značka slábne, to je tvrdý fakt. Dejme jí ale šanci… Snad se ještě Finka pochlapí a ukáže světu, že s ní můžeme počítat do dalších let v mobilním průmyslu.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony