Internet

Ochrana dětí a dat na videoserveru YouTube

youtube logo final
Foto: pixabay.com, Tag: YouTube

S postupem času začínají internet ovládat mnohem mladší děti, než tomu bylo kdykoli v minulosti. Jejich orientace na webových stránkách je dokonalá. Kromě zlepšování ve školních předmětech informatiky, tráví u počítače mnoho času i doma.

Problém nastává, když rodiče přestanou sledovat aktivitu svých dětí na sociálních sítích a také na YouTube. YouTube kanál byl od počátku svým obsahem určen pro osoby starší 13 let. Postupem času uživatelé začali přidávat videa, jejichž obsahem byly pohádky a podobná různá témata. Díky tomu se na YouTube začali objevovat mnohem mladší uživatelé.

Někdy YouTube používají i malé děti, které jsou ponechány bez dozoru, aby je rodiče na chvilku zabavily. Děti samozřejmě nikdy nezůstanou na jedné stránce, protože si pohádky chtějí neustále přepínat. Aby se tak zabránilo klikání na nevhodné obsahy, přichází YouTube s aktualizací, která se má zaměřit právě na obsah určený dětem.

youtube web logo
Ochrana dětí a dat na videoserveru YouTube. #youtube

Jaké nastanou pro uživatele změny?

Aktualizace samozřejmě nenastala přes noc. Její zaběhnutí bylo oznámeno začátkem září a bude trvat minimálně následující čtyři měsíce, během kterých bude postupně docházet ke změnám. Vše probíhá i za aktivní spolupráce rodičů, kteří chtějí své děti chránit. Každé video s dětskou tématikou, které uživatel nahraje, bude pečlivě kontrolováno, je-li obsah opravdu vhodný pro mladší diváky.

Videa s dětskou tématikou tak budou omezeny na nezbytně nutné pro podporu provozování služby. Dále u těchto obsahů budou zcela zastaveny personalistické reklamy, a také nebude možné videa jakkoli komentovat.

Doporučována služba YouTube Kids

Máte-li dítě, které chcete nechat bez dozoru koukat na YouTube, je společností doporučována služba YouTube Kids, která zajišťuje zcela vhodný obsah dětem, které jsou mladší 13 let. Tato služba je  značně populární, vzhledem k počtu sledujících, i přesto se ji YouTube snaží ještě rozšířit pro další rodiče. Bylo tak investováno mnoho peněz do propagace, která probíhá za pomoci kampaně, rozšířené po celém YouTube kanále.

Youtube kids Tablet iOS 4
Doporučována služba YouTube Kids

Aby v tvorbě videí na Youtube nebyl nikdo omezen, vychází společnost vstříc i každému rodinnému tvůrci, který přispívá značnou řadou videí. Tito tvůrci mají, již zmiňované čtyři měsíce, aby se přizpůsobili novému režimu. Během této doby s nimi bude YouTube jakkoli spolupracovat a poskytne jim případné zdroje k pochopení nastávajících změn.

Největší novinka a zároveň inspirace a příležitost, je poskytována na kvalitní dětská videa, která budou originální, promyšlená a pomohou rozvoji dětí na YouTube nebo YouTube Kids napříč celým světem. Společnost zřídila fond, který je v současné době ve výši 100 milionů dolarů a během následujících tří let bude vyplacen aktivním uživatelům, kteří splní stanovené podmínky pro videa určená pro děti.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet