Mobilní telefony

Na trhu také HTC One Plus (M9)

Kolem 1. března letošního roku se v Barceloně budou dít velice zajímavé věci, a to do slova. Nejen, že je zběžně představeno pár nových modelů, těšit se budeme moci i na nové levné čínské telefony. Nevíme, jaké bude Barceloně počasí, ale můžeme prozradit, že se právě tam ukáže nový model Galaxy S6, ale třeba také model One M9 od HTC. Na jaké technologické specifikace a novinky se vůbec můžeme těšit?

Tchajwanské HTC by si mělo pro své příznivce a skalní fandy připravit ještě jeden nový model, který by měl být dle prvních informací pojmenován HTC One Plus (M9). I u tohoto modelu budou Tchajwanci vsázet na své UltraPixely, ale jen na přední straně smartphonu. Ta totiž nabídne světelnou optiku se 4mi megapixely pro selfie či konferenční hovory.

Na trhu také HTC One Plus (M9)
Na trhu také HTC One Plus (M9)

Telefon s kódovým označením 0PK71 je vybaven displejem s úhlopříčkou 5,5″ – Super LCD3 16M barev (spekuluje se o úhlopříčce 5,1″) a rozlišením 1440 x 2560 pixelů, tedy Quad HD. Zadní fotoaparát s rozlišením 20,7 megapixelů (zřejmě se bude jednat o stejný fotoaparát, který bude vlastnit model One M9) zvládne záznam 4K videa při 30 fps.

Jak na tom bude použitý procesor? Největším překvapením je zřejmě to, že novinka od HTC bude vybavena osmijádrový procesorem od společnosti MediaTek, konkrétně 64bitový model MT6795. Za tímto překvapením může být plná podpora natáčení videa v rozlišení 1280 x 720 pixelů při 480 snímcích za sekundu.

Operační paměť RAM nabídne velikost 3GB, takže můžete mít na pozadí spuštěné na pozadí všechny potřebné aplikace a pořád zbude dostatek výkonu na další okna a spuštěné služby. Vnitřní paměť má mít kapacitu 32 a 64GB, přičemž ji bude dále možné rozšířit o microSD karty. Interní úložiště nebude velkým překvapením, na trhu se objeví základní 32 gigabajtová varianta s možností až 128GB paměťové karty pro další media v telefonu.

K dispozici bude také zajímavé příslušenství. První bude na trhu DotView 2 kryt, vylepšený kryt, který jste poprvé mohli vidět u HTC One M8. Druhý kryt má mít certifikaci IP68, tudíž prachotěsný a voděodolný podle nejvyšších kriterií. Očekává se také bezdrátový reproduktor BoomBass. Cena tohoto kousku se na českém trhu může pohybovat kolem 17 900 Kč za 32GB provedení.

Přinese MWC 2015 také model Ascend P8 od společnosti Huawei? Můžeme se těšit například na nový LG G4, jež by měl dle prvních zpráv nabrat zpozdění? Třeba se dočkáme překvapení ve formě zpráv o zpozdění a představení v Barceloně na osobní konferenci Jihokorejců? Nezbývá nám nic jiného, než počkat na březen v podáních těch největších mobilních perel pro rok 2015.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony