» Mobilní telefony» Ze světa IT

Vodotěsný Panasonic Eluga Power

V předešlém článku jsme informovali o comebacku japonské společnosti Panasonic v segmentu mobilních zařízení. V něm jsme vám představili nový odolný smartphone Eluga, který byl představen s předstihem na veletrhu CES.

Japonci si do Barcelony připravili vylepšený model tohoto zařízení Eluga Power, který lepí díry, které jsme již kritizovali. Designově se téměř neliší, všimneme si však, že trojice senzorových tlačítek znamená opravdu Android 4.0 ICS, ne jak tomu bylo u starší sestry, která se stejným počtem tlačítek nesla stále Gingerbread.

Narostla úhlopříčka displeje z 4,3 palce na celých pět, displej nese HD rozlišení 1280 krát 720 pixelů. Nárůst zaznamenáme i co se taktu procesoru týče, místo Texas Instruments nalézáme dvou jádrový Qualcomm o taktu 1500 MHz. Oporou mu je gigabajtová operační paměť RAM.

Již z názvu se dozvídáme, že půjde hlavně o nárůst energie, která bude kolovat v žilách tohoto smartphonu. Kapacita akumulátoru vzrostla z 1250 mAh na 1800 miliampérhodin. Opět se dočkáme NFC a výhod s ním spojených.

Interní kapacita zůstala stejná, činí 8000 megabajtů. Power dostal navíc podporu microSD karet. Dále se můžeme těšit na 8 Mpx fotoaparát, který dokáže natáčet video ve Full HD rozlišení. Stále zůstává dodržení normy IP57, a tak máme tu čest s velmi odolným telefonem.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Mohlo by se Vám líbit

  1 Komentuj

  1. […] ale do Barcelony připravili vylepšený model tohoto zařízení, nazývají ho Eluga Power. Vyniká vyšším výkonem a propůjčí větší […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Mobilní telefony