Mobilní telefonyZe světa IT

Odolný smartphone Panasonic Eluga

Japonský Panasonic, který není zrovna známý tím, že vyrábí mobilní telefony se vrátil k tomuto řemeslu a nejedná se o žádný propadák.

Přichází s dvojicí nových velmi podobných smartphonů, první z nich byl představen již na veletrhu CES, ten druhý je prezentován na MWC 2012 v Barceloně.

ADA415405 panasonic eluga 2

Nyní si představíme starší a menší zařízení s názvem Panasonic Eluga. Na první pohled moc nezaujme, jeho design je vcelku usedlý, je ale originální. Zadní kryt se nedá sejmout, celý telefon je vyroben z jednoho kusu materiálu.

Hlavní vlastností tohoto smartphonu je jeho odolnost, splňuje normu IP57, která zaručuje odolnost vůči prachu a vodě, samozřejmě se s ním nebudete moct potápět, znamená to pouze mírný kontakt s vodou a mělké potopení.

Přední straně Elugy dominuje 4,3 palcový OLED displej nesoucí rozlišení 540 na 960 bodů. Pod ním leží tři senzorová tlačítka, tato skutečnost by měla znamenat přítomnost Androidu 4 Ice Cream Sandwich. U tohoto smartphonu tomu tak není, jeho operačním systémem se stal Android 2.3.5 Gingerbread, updatu se dočkáme do konce letošního roku.

Pohonnou jednotkou se stává dvoujádrový křemík ze stáje Texas Instruments, říká si OMAP4430, je taktován na jeden gigahertz. O svižný chod aplikací se postará operační paměť velikosti 1 gigabajt. Interní úložistě činí 8 GB, nejspíš se nedočkáme obohacení o microSDHC kartu, a tak kapacitou nebude tak úplně dostačovat svým konkurentům.

Panasonic Eluga handset

Optikou nezklame, Panasonic má v tomto segmentu přece jen dost zkušeností. Osm megapixelů stačí, počítá se i s autofocusem, zamrzí však absence přisvětlovací diody. O energii se stará akumulátor o kapacitě 1150 mAh, což je na dnešní poměry opravdu málo.

Eluga nepodporuje klasickou SIM kartu. Je tedy nutné koupit novou microSIM, popřípadě ořezat tu stávající do potřebného tvaru a velikosti. Podporuje plnou konektivitu, jako je Bluetoth, Wi-Fi, GPS, microUSB a 3G. Můžeme se u něj těšit i na NFC, tato technologie se rozšiřuje čím dál rychleji, snad už se zanedlouho stane standardem.

Do Evropy se dostane v dubnu letošního roku. Pro ty, kteří žijí aktivně a mají rádi vyspělé technologie se toto zařízení báječně hodí. Má však stále své nedostatky, jež nejsou zanedbatelné a konkurence také nezaostává.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony