Software

Peněženka Google umožní importovat libovolný QR kód z uložených obrázků

google wallet
Foto: wallet.google, Tag: Google Wallet

Na loňské konferenci I/O se vrátila peněženka Google, která se oddělila od služby Google Pay a stala se samostatnou aplikací, do níž lze ukládat kreditní karty, průkazy státní správy, karty s odměnami, průkazky, klíče od auta a další předměty. Google však chce, aby tato služba byla mnohem víc než jen místem pro ukládání těchto druhů karet. Společnost nyní propaguje aplikaci Wallet jako jednotné místo pro ukládání průkazů a průkazek vydaných vládou, které bylo dříve obtížné do aplikace uložit.

Hlavní funkcí přidávanou do aplikace Wallet je pravděpodobně možnost importovat čárový kód nebo QR kód z průkazů, jako jsou věrnostní karty nebo členské karty do posilovny, a vytvořit jejich digitální verzi v aplikaci Wallet. Stačí vyfotit jakoukoli kartu obsahující čárový kód nebo QR kód a převedete ji na digitální průkazku. Společnost Google přitom neuvedla, kdy bude tato funkce uvedena do provozu, a v příspěvku na blogu pouze uvedla, že se objeví brzy.

Peněženka Google umožní importovat libovolný kód QR z uložených obrázků
Peněženka Google umožní importovat libovolný kód QR z uložených obrázků

Společnost Google také pracuje na přidání dalších digitálních průkazů totožnosti a řidičských průkazů do služby Wallet prostřednictvím beta testu, který byl zahájen koncem loňského roku v Marylandu. Období beta testování nyní skončilo, a pokud žijete v tomto státě, budete moci průkaz vydaný tímto státem používat ve frontách TSA PreCheck na vybraných letištích. Není však jasné, kdy bude tato funkce rozšířena plošně. Později v tomto roce bude možné digitální průkazy totožnosti používat k rezervaci automobilu a ověřování online účtů.

Díky Humana a Google budete moci brzy do aplikace Wallet ukládat také karty zdravotního pojištění

Díky partnerství mezi společnostmi Humana a Google budete moci brzy do aplikace Wallet ukládat také karty zdravotního pojištění. Pokud žijete ve Velké Británii, můžete si do aplikace Wallet uložit své číslo národního pojištění prostřednictvím aplikace His Majesty’s Revenue and Customs (HMRC). Tyto karty budou označeny štítkem „private pass„, protože obsahují citlivé informace. To také znamená, že budete muset použít otisk prstu nebo kód PIN pokaždé, když budete chtít tyto karty zobrazit a používat.

Uživatelům Zpráv Google, kteří dávají přednost textovým zprávám jako způsobu přijímání palubních lístků a jízdenek na vlak, vyhledávací gigant brzy umožní uložit tyto lístky do peněženky. Jako první budou tuto funkci využívat vietnamské aerolinky a španělský provozovatel vlaků Renfe.

Ještě letos přidá Google do aplikace Wallet firemní odznaky, které zaměstnancům poskytnou nový způsob přístupu na pracoviště. Google také plánuje v příštích několika týdnech rozšířit službu Wallet na další trhy.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software