Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Google testuje Pozvánky do aplikací

invites cover

Google představuje systém Pozvánek, který pomůže vývojářům aplikací rozšířit jejich uživatelskou základnu. Projekt je momentálně ve fázi beta testování a to jak pro Android, tak pro iOS. Připojit se do něj mohou všichni vývojáři, kteří mají zájem. Celé to funguje na principu doporučování aplikace samotnými uživateli, což dříve Google pomocí svých vlastních služeb neumožňoval a vývojáři to museli řešit svým vlastním způsobem. To mohlo vytvářet v mnoha uživatelích pocit, že spamují své známé a proto je odradit od doporučení aplikace.

invites_title

Google testuje Pozvánky do aplikací

Celý systém přichází ve chvíli, kdy vývojáři především IM aplikací přistupují k adresáři uživatele za účelem zjištění, které z jeho kontaktů danou službu využívají. Nyní tak vývojáři dostanou spoustu nástrojů, jak tuto možnost vylepšit ve prospěch uživatele. Pozvánky ale nenabízí pouze holý seznam lidí, kterým aplikaci doporučit. Uživatelé, které služba k doporučení aplikace vybere, jsou vybíráni na základě vaší předchozí komunikace a interakcí, převážně v rámci služeb Googlu, jako je GMail, nebo Hangouts. Jakmile vyberete, komu byste rádi aplikaci doporučili, máte několik možností, jak to udělat. Ale ať už zvolíte například SMS, nebo email, součástí doporučení bude i tlačítko Instalovat. To, v případě, že adresát používá Android otevře přímo Obchod Play, uživatelé iOS musí absolvovat mezikrok v podobě otevření prohlížeče.

Navíc má nyní vývojář možnost více personalizovat obsah aplikace. Příkladem je třeba sdílení slevového kódu s kamarádem. Aplikace americké televizní stanice The CW, která je jedním z beta testerů, zase integrovala tuto službu do tlačítek pro sdílení u jednotlivých epizod svých pořadů. Při sdílení tak uživatel může přidat vlastní recenzi, poznámku, či komentář, ke sdílenému obsahu. Tím je celý proces sdílení osobnější a pro uživatele snadněji přijatelný. Nemá totiž pocit, že mu autor aplikace něco cpe, díky osobnímu přispění někoho, koho zná.

Pozvánky navíc umožňují odměňovat uživatele za sdílení a doporučení aplikace, například odemknutím funkcí, za které normálně musíte platit. Po zavedení celého systému Pozvánek budou vývojáři schopni monitorovat dopad doporučení. Google Analytics budou shromažďovat data o tom, kolikrát byla aplikace sdílena, kolik doporučení bylo přečteno, množství prokliků do obchodů a následných konverzí v podobě stažení, nebo zakoupení aplikace. Dále geografická data, nebo na kterých platformách se sdílení odehrálo.

Jestliže jste vývojář, ať už aplikace pro Android, nebo iOS, můžete se k beta testování připojit a včlenit Pozvánky do vaší aplikace.

Líbí se vám nová možnost a využili byste ji jako vývojáři aplikací? Pokud vám někdo známý pošle doporučení na aplikaci, zkusíte ji, nebo je to podle vás spam? Napište nám do komentářů vás názor a sdílejte článek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony