Software

Předpověď počasí s aplikací do telefonu bude hračka

bourka pocasi
Foto: pixabay.com, Tag: Počasí

Předpověď počasí nám dokáže významnou měrou usnadnit život. Díky moderním technologiím ji máme doslova na dosah ruky ve svém chytrém telefonu. Které aplikace jsou ty nejlepší?

Aladin (dříve Meteor Meteoradar)

Tato aplikace patří k nejstahovanějším pro systém Android i iOS. Podobně jako za dalšími i za ní stojí Český hydrometeorologický ústav.

Využívá předpovědi numerického modelu Aladin. Disponuje řadou zajímavých funkcí, dokáže zobrazit aktuální srážky a také jejich předpověď v horizontu následující hodiny. Aplikace přináší rovněž informace o teplotách, větru, tlaku nebo vlhkosti. Největší devízou celého software je jednoznačně aktuálnost, počasí lze sledovat téměř v reálném čase.

Předpověď počasí s aplikací do telefonu bude hračka
Předpověď počasí s aplikací do telefonu bude hračka

Windy

Tato česká aplikace poskytuje interaktivní předpověď počasí v celosvětovém měřítku. Stojí za ní Ivo Lukačovič, majitel společnosti Seznam.cz. Z jednotlivých ukazatelů je v této aplikaci podrobně zpracováno především proudění větru.

„Umí“ toho ale mnohem více a v roce 2021 začala například předpovídat i sucho. Předpověď počasí je v případě Windy rychlá, intuitivní, podrobná a velmi přesná. Dáno je to použitím modelu ECNWF v doprovodu GFS a NEMS. Používají ji kromě laické veřejnosti například také piloti, ale i profesionální meteorologové.

ČHMÚ, ČHMÚ+

Meteorologické aplikace ČHMÚ a ČHMÚ+ rovněž pocházejí z dílny Českého hydrometeorologického ústavu. První poskytuje klasickou předpověď běžným uživatelům, druhá je primárně určena odborníkům. V základní verzi tak lze dohledat předpovědi s rozlišením až na jeden kilometr, srážkový radar, výstrahy před nebezpečnými meteorologickými jevy nebo například index aktivity klíšťat.

Druhá aplikace naproti tomu nabízí mimo jiné výstupy z několika desítek profesionálních meteostanic nebo informace o aktuálním stavu ovzduší či vody na tuzemských tocích.

In-Počasí

In-Počasí je název internetového portálu, který patří společnosti InMeteo, s.r.o. Stejnojmenná meteorologická aplikace patří k oblíbeným v první řadě pro svou uživatelskou přívětivost. Přináší široký výběr lokalit a nabízí i celou řadu užitečných meteorologických ukazatelů včetně například podrobných předpovědí na 5 dní dopředu a 6 dnů výhledu. V aplikaci se nacházejí teplotní a srážkové mapy, radarové snímky nebo informace o bouřkách. Uznávaný je software In-Počasí taktéž pro vysokou přesnost.

Yr

Pod názvem Yr zná tuto aplikaci pro předpověď počasí jen málokdo. Když se ale řekne „norská předpověď“, většina lidí už si uvědomí spolehlivě, o čem je řeč. Tato aplikace má především pověst vysoce přesné předpovědi. Standardně ji zobrazuje v intervalu 6 hodin. Využít můžete i hodinový meteogram nebo dlouhodobou předpověď v horizontu 9 a 14 dnů. U této předpovědi jsou k dispozici i další ukazatele jako teplota, množství srážek v milimetrech a rychlost a směr větru.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software