Mobilní telefony

První únik Samsungu Galaxy S24 odhaluje podobu iPhone

samsung logo freebit nove
Foto: samsung.com, Tag: Samsung

Společnost Samsung v letošním roce provedla u řady Galaxy S23 všechna správná vylepšení, aby poskytla lepší uživatelský zážitek. Díky některým drobným designovým úpravám a výkonnějším vnitřním součástem se vlajkové lodě společnosti 2023 umístily v našem žebříčku nejlepších telefonů se systémem Android vysoko.

Pro rok 2024 prý Samsung provede v řadě Galaxy S24 několik velkých změn. Dosud se zvěsti zaměřovaly především na model Galaxy S24 Ultra a odhalovaly jeho potenciální přechod na plochý displej a 5× periskopový fotoaparát. Nyní se k nim přidává i malý Galaxy S24, jehož design v celé své kráse ukazuje únik informací.

Samsung Galaxy S24
První únik Samsungu Galaxy S24 odhaluje podobu iPhone

Na základě renderů, které sdílí @OnLeaks a SmartPrix, Samsung zřejmě přejde u Galaxy S24 na plochý design rámečku, i když hrany zůstanou zaoblené, aby se usnadnila ergonomie. Díky této změně designu by se nadcházející vlajková loď Galaxy mohla lépe držet a zvedat z rovných povrchů. Na druhou stranu by se telefon mohl hodně podobat iPhonu 15 Pro, jak je patrné z renderů.

Na pravém boku telefonu je vidět výřez, který je podle zprávy určen pro ultraširokopásmovou anténu. Může však jít o mmWave, protože Apple něco podobného dělá u řady iPhone 14 Pro a iPhone 15 Pro. A pokud je výřez pro čip UWB, bylo by to poprvé, co Samsung zahrnul podporu standardu připojení do své dětské vlajkové lodi.

Samsung u modelu Galaxy S24 přechází na titanové lišty

Proslýchá se, že Samsung u modelu Galaxy S24 přechází na titanové lišty, které mají přinést prémiovější pocit v ruce. To si mohlo vyžádat také začlenění okna pro rádiové vysílání do rámu telefonu. Design zadní strany Galaxy S24 údajně vypadá na renderech stejně jako u jeho předchůdce: S2424 má 3 samostatné čočky fotoaparátu s vystouplými kroužky a LED bleskem.

Velikost displeje zřejmě mírně vzroste z 6,1palcového panelu modelu S23 na 6,17 palce. Díky této změně bude telefon vyšší a méně široký než model S23, jehož údajné rozměry jsou 147 x 70,5 x 7,6 mm. Pro srovnání, Galaxy S23 měří 146,3 x 70,9 x 7,6 mm.

Nedávná zpráva naznačila, že Galaxy S24 by mohl být mezi prvními vlajkovými loděmi s operačním systémem Android v příštím roce. Samsung by mohl telefony oznámit již 18. ledna 2024, aby tak čelil poptávce po nových iPhonech. Objevily se protichůdné zvěsti o tom, že Samsung v některých regionech použije v Galaxy S24 svůj SoC Exynos, ale zatím není jasno.

Očekává se, že Samsung zůstane u stejné sestavy 50MP trojitého fotoaparátu v modelech S24 a S24+. Telefony však budou dodávány s rychlejším čipem Snapdragon 8 Gen 3 a novějším poskytovatelem internetových služeb, který by měl zajistit lepší kvalitu obrazu. Mezi další údajná vylepšení patří jasnější displeje a o něco větší baterie.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony