Mobilní telefonyZe světa IT

Samsung Galaxy S3 a první dojmy

Dnes jsem měl tu možnost si osahat jeden z galaktických smartphonů od společnosti Samsung. Ano, v tomto článku bude řeč o zatím posledním koni z této stáje. První dojmy? Čekal jsem horší provedení ale příjemně a hlavně funkčně překvapil.

Kryt je pevný a skvěle sedí, provedení a výřezy jsou dotažené až do konce. Vzhledem k problémům s modrou variantou jsem k telefonu neměl moc velkou důvěru, ale první minuty v ruce mě ujistily v tom, že Samsung Galaxy S3 je právem jeden z nejlépe vybavených telefonů na trhu a recenze bude kladně nakloněna.

V ruce sedí skvěle

Velikostí 136,6 na 70,6 na 8,6 milimetrů se stává jedním z největších mobilů. V ruce sedí skvěle ale pro dámské ručičky se může stát problémem, který je nutné vyřešit obouručně. Hmotnost činí příjemných 133 gramů, což při používání určitě oceníte.

Samsung Galaxy S3 a první dojmy

Samsung Galaxy S3 a první dojmy

Android 4.0.4 telefonu opravdu padl do oka a svižnost prostředí je prvním vkusným dojmem, který používaní mobilu jenom zkrášlí a dodá mu nadřazenost. Direct Call, nechcete dlouze psát? Raději ihned zavolejte. Psaní dnes už dlouhých zpráv hlasem je na denním pořádku. Ano, to uměl ale i předchůdce.

Funkce S Voice nabízí mnohé vymoženosti. Rozpozná mluvená slovo, a tak se otevírají úplně nové možnosti hlasového ovládání. Pokud jste na stránce vyhledávače Google, stačí jen zmáčknout virtuální tlačítko, aktivovat hlasový vstup a vyřknout slovo či sousloví, které chcete vyhledat. Pokud si aplikace není jistá, pro jistotu nabídne výběr slov.

Kryt je náchylný na poškrábaní

Zadní kryt je náchylný na poškrábaní, už po pár dnech inkasuje malé škrábance a to s používáním ochranného pouzdra a jemného zacházení. Taky mě zklamalo příslušenství, které k mobilu dostanete. Přece jenom telefon téměř za šestnáct tisíc by si zasloužil širší výbavu.

Pouzdro je nutno si dokoupit, cena je v řádech stokorun, což není málo. S dalším příslušenstvím se jedná o vyšší investici, a to je dnes v celku problém. I tak se ale jedná o smartphone, který si zaslouží potlesk a uznání.

Vlastníte tento telefon? Pochlubte se také s jeho používáním. Co se vám líbí a naopak nelíbí? Budeme rádi za každé postřehy.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

4 Comments

  1. Zatím není nic co by se mi nelíbilo, dokonce má obava z tak velkého telefonu se rozplynula 🙂 Je to návykové a rychle jsem si zvykl na tak velký displej. Ale tím nechci říct, že by to nebylo znát. Přece jen když si sedám do auta, občas ho v kapse musím pootočit abych mohl dosednout 🙂 Jedině nad čím brečím je FUP, to mi brání k plnému využití všech aplikací, kdy se jen ten náš specifický trh operátorů zlepší… 🙁

  2. Perfektní, naprostá spokojenost. Ze začátku jsem byl trošku zmatenej z mnoha funkcí co tento smartphone umí, ale už to mam pod palcem. Naprosto souhlasím s Rhomanem – je opravdu problém si s tim sednout do auta aniž by mi takhle cihla nevadila v kapse 😀

  3. Pánové, děkuji za první postřehy. Dle recenzí je vidět, že se s tímto smartphonem v ruce stydět nemusíme. 🙂

  4. Uvažoval jsem o něm, ale mě osobně naprosto extrémně vadí miniaturní středové tlačítko HOME. Z 5ti pokusů jsem ho zmáčknul 1x ( asi mam hybridní ruce, kdo ví 😀 ), nakonec jsem si vzal Galaxy Nexus a jsem spokojen 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony